تبلیغات
شاخص ها - +

شاخص ها

یکشنبه 13 فروردین 1391

+

نویسنده: mah   

 

مرصاد به نقل از فارس: معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: علم و فناوری را هیچکس نمی‌تواند ترور کند و مانند نوری است که به خودی خود پیش می‌رود.

سید جواد ساداتی‌نژاد، در حاشیه سومین همایش فرهیختگان حوزه و دانشگاه شهرستان آران و بیدگل در گفت وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار کرد: جنگ امروز دشمن با اعمال شدیدترین تحریم‌ها برای مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرمی است که جمهوری اسلامی از 30 سال قبل علیه استکبار جهانی آغاز کرده است.

وی انقلاب اسلامی را یک انقلاب نرم در عرصه جهانی دانست و افزود: همانگونه که جمهوری اسلامی در عرصه تهاجم فرهنگی از سوی دشمن تهدید شده است، آنها نیز در معرض تأثیر فرهنگی جمهوری اسلامی قرار دارند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه، تهاجم فرهنگی و جنگ فرهنگی با تبلیغات مهار می‌شود خاطرنشان کرد: آمریکا و اروپا 30 سال است با تبلیغات به دنبال مهار تهاجم فرهنگی جمهوری اسلامی بوده است.

معاون وزیر علوم یادآور شد: امروز بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی، تهاجم فرهنگی جمهوری اسلامی موجب بیداری اسلامی در منطقه شده است.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: این تأخیر 30 ساله نتیجه فعالیت ابرقدرت‌ها و استکبار جهانی در مهار جنگ فرهنگی انقلاب اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی از این عرصه عبور کرده و وارد عرصه جدید دیپلماسی علم و فناوری شده است عنوان کرد: رئیس جمهور ایران در گذشته در سفرهای خود به دیگر کشورها  فرش، پسته، زعفران و  مواردی از این دست را به عنوان نماد ایران به رؤسای دیگر کشورها هدیه می‌داد اما امروز هدایای رئیس جمهور ما به سران دیگر کشورهای جهان تبدیل به علم و فناوری شده است.

این مقام مسئول، دیپلماسی علم و فناوری را برخلاف تهاجم فرهنگی غیر قابل مهار دانست و با اشاره به رویکرد جمهوری اسلامی به دیپلماسی علم و فناوری بیان کرد: جنگ فرهنگی و هجمه آن را می‌توان با تبلیغات کنترل کرد اما به دلیل حضور نخبگان و خواص کشور در علم و فناوری، مقابله دشمن با آن غیرممکن است.

وی افزود: در دنیای اینترنتی امروز تمام دانشگاهیان و نخبگان به راحتی می‌توانند وضعیت و پیشرفت علم و فناوری کشورها را محک بزنند.

ساداتی‌نژاد، رشد علم و فناوری در کشور را 11 برابر رشد جهانی دانست و گفت: اعلام رشد 11 درصدی علم و فناوری ایران توسط جوامع بین‌المللی، برای نخبگان سایر کشورهای جهان به معنای صدور انقلاب اسلامی است.

معاون وزیر علوم یکی از عوامل ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را برای جلوگیری از قدرت دیپلماسی علم و فناوری جمهوری اسلامی اعلام کرد و گفت: علم و فناوری را هیچکس نمی‌تواند ترور کند و مانند نوری است که به خودی خود پیش می‌رود.

ساداتی‌نژاد، علم و فناوری را دارای قدرت و شأنیت جهانی دانست و با اشاره به اینکه جنگ اصلی امروز دنیا، جنگ علم و فناوری است بیان کرد: امروز هر کشوری علم بیشتری داشته باشد قدرت بیشتری داشته و دلیل زورگویی آمریکا و اروپا علم بیشتری است که در اختیار دارند.


شنبه 12 فروردین1391 narsis
نظر بدهید
نوری زاده: گاهی که با آقازاده های مراجع تقلید به صورت تلفنی صحبت می کنم، به محض اینکه خود آن مراجع تقلید صدای من را از پشت خط می شنوند، می گویند خدا پدرت را بیامرزد و به خودت سلامتی و طول عمر بدهد!!!
 
ه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، در پی هشدارهای وزیر اطلاعات نسبت به تلاش دشمن برای نفوذ در حوزه علمیه، "علیرضا نوری زاده" مجری/کارشناس تلویزیون ماهواره ای "کانال یک" (ChannelOne) و جاسوس باسابقه سرویس اطلاعاتی انگلیس شامگاه چهارشنبه 28مارس (9فروردین) در برنامه اختصاصی خود ضمن تشریح روند فعالیت های جاسوسی خود، در اقدامی عجیب -که بیشتر به یک گاف اطلاعاتی شبیه است- سخنان وزیر اطلاعات را تأیید کرد و با چاشنی غلو، از جزئیات اقدامات خود و همکارانش برای نفوذ در بیوت مراجع معظم تقلید خبر داد!
بر پایه این گزارش، وی گفت: «آقای مصلحی درست می گوید که دشمن در حوزه های علمیه نفوذ کرده است. خود من یکی از همان دشمن ها هستم. من تقریبا هر روز با بسیاری از روحانیون مخالف حکومت که در حوزه های علمیه حضور دارند در تماس هستم؛ ایمیل برای همدیگر می فرستیم و با تلفن هایی که قابل ردیابی نیستند با هم صحبت می کنیم و اطلاعات رد و بدل می کنیم. در جریان سفر آقای خامنه ای به قم تقریبا ساعت به ساعت اخبار سفر ایشان از طریق بیوت مراجع و خانه های اساتید و فضلای حوزه علمیه قم به دست من می رسید.»
همکار قدیمی سرویس اطلاعاتی انگلیس ادامه داد: «گاهی که با آقازاده های مراجع تقلید به صورت تلفنی صحبت می کنم، به محض اینکه خود آن مراجع تقلید صدای من را از پشت خط می شنوند، می گویند خدا پدرت را بیامرزد و به خودت سلامتی و طول عمر بدهد[!] طوری این آقایان مراجع، بلندبلند برای من دعا می کنند که از پشت تلفن صدایشان را می شنوم.»!!!

گفتنی است سخنان این جاسوس تابلودار از منظری دیگر، تأیید عمق إشراف اطلاعاتی وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) بر تحرکات خرابکارانه و براندازانه دشمن در تمامی عرصه هاست و اظهارات وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، به روشنی ادعای نوری زاده مبنی بر ارتباط گیری از طریق ایمیل ها و خطوط تلفن غیرقابل ردیابی را باطل می کند.


شنبه 12 فروردین1391 narsis
نظر بدهید

 

مجری برنامه سخن بیننده اش را قطع کرد و در توجیه عملکرد بی بی سی گفت: «البته در ابتدا خیلی ها به آقای [امام] خمینی رای دادند ولی در فهرست نهایی شش نفر ایشان انتخاب نشد.»
مرصاد به نقل از جام نیوز، شبکه بی بی سی در تاریخ 27 مارس (8 فروردین) برنامه "نوبت شما"ی خود را به موضوع بزرگان ایران زمین اختصاص داد.
سایت بی بی سی جمعه 26 اسفند 1390 نوشت: «بی بی سی فارسی در نوروز امسال، طی یک مجموعه برنامه در تلویزیون، وبسایت و رادیوی خود بزرگترین شخصیت تاریخ ایران زمین را به رای مخاطبانش می گذارد.
چندی پیش اولین مرحله از این برنامه با حضور تعدادی از کارشناسان برگزار شد. این افراد طی بحث طولانی نهایتا شش نفر را به عنوان نامزد بزرگترین شخصیت تاریخ ایران زمین انتخاب کردند. این شش نفر زرتشت، کوروش، فردوسی، ابوعلی سینا، حافظ و مصدق هستند.
در مورد هر یک از این شخصیت ها فیلمی ساخته شده که در ایام نوروز از تلویزیون و سایت فارسی بی سی سی پخش می شود و سپس مخاطبان بی بی سی فارسی می توانند با رای خود یکی را برگزینند. نام بزرگترین شخصیت ایران زمین به انتخاب مردم، روز ١٣ فروردین اعلام خواهد شد.»
پس از پخش فیلم های مستندی درباره این شخصیت ها از این شبکه روز برنامه "نوبت شما"ی خود را به همین موضوع "بزرگان ایران زمین" اختصاص داد.
یکی از بینندگان در تماس با برنامه "نوبت شما" نکته قابل توجهی را در خصوص روند این رای گیری و نظر سنجی مطرح کرد و گفت: «من نکته ای را در میان کامنت ها دیدم که تقریبا زیاد بود این است که این 6 نفر خیلی قابل قیاس با همدیگر نیستند نمی دانم چه تدبیری پشت این قضیه بوده است که این شش نفر بعنوان بزرگان ایران زمین...»
سخن بیننده به اینجا که رسید مجری برنامه سخن او را قطع کرده و سعی کرد برای این تدبیر بی بی سی توجیه و توضیحی ارائه نماید و پاسخ داد: «در روند رای گیری و فیلم ها نشان داده شده است که طبعا انتخاب این شش نفر و حتی یک نفر از میان این ها اصلا به معنای کمتر کردن جایگاه و اهمیت دیگران نیست.»
این بیننده در ادامه اظهار داشت: « بدون همه این 6 نفر هم میتوان ایران را درنظر گرفت. اما همیشه مقتدر ترین، با هوش ترین و محبوبترین افراد هستند که می توانند رهبری یا مدیریت جامعه را بعهده بگیرند.»
وی نظر خود درباره بزرگترین شخصیت ایران زمین را اینگونه بیان داشت: «هر چند شان و جایگاه امام خمینی بالاتر از آن است که در این برنامه درموردش صحبت شود ولی من فکر می کنم ایشان هستند که می توانیم بعنوان بزرگترین چهره ایران در همه جنبه ها نام ببریم.»
در این قسمت از سخنان این بیننده باز هم مجری برنامه سخن وی را قطع کرد و باز در توجیه عملکرد بی بی سی گفت: «البته در ابتدا که نظر می دادند خیلی ها به آقای [امام] خمینی رای دادند ولی در فهرست نهایی شش نفر ایشان انتخاب نشد.»

شنبه 12 فروردین1391 narsis
نظر بدهید
سناتور تام پیکرینگ: حمله نظامی به تأسیسات هسته ای ایران اگرچه فرایند ساخت 'بمب اتمی' را احتمالا برای چند سال به تأخیر خواهد انداخت اما در صورت وقوع چنین حمله ای، ایران ترغیب خواهد شد که آشکارا خود را محق دستیابی به سلاح هسته ای بداند.
 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از گزارشی که پنجشنبه 29مارس (10فروردین) در پایگاه اینترنتی شبکه بی بی سی فارسی (BBCPersian) منتشر شد، "جان کری" (سناتور دموکرات) در مجلس سنای آمریکا با اشاره به اخبار مربوط به حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته ای ایران گفت: «برای موفقیت در راهکارهای دیپلماتیک می بایست سیاستی در پیش گرفته شود که طی آن، ضمن جلوگیری از وقت کشی، جایی برای "تنفس" باقی گذاشت و به ایران نشان داد که اگر واقعا بخواهد سازنده عمل کند، راهکارهایی پیش پای اوست.»
بر اساس گزارش یادشده، این سناتور دموکرات همچنین تأکید کرد: «یافتن راهکاری اثربخش برای برنامه هسته ای ایران که هر دو طرف پذیرای آن باشند، به هیچ وجه آسان نیست اما جامعه جهانی هم باید از اینکه ایران به سلاح اتمی دست نخواهد یافت، اطمینان حاصل کند.»
وب سایت بی بی سی فارسی همچنین از قول "تام پیکرینگ" (معاون سابق وزارت خارجه آمریکا) نوشت: «دیپلماسی فعلی و مذاکرات جاری در زمینه برنامه هسته ای ایران چنانچه به نفع حمله نظامی علیه برنامه هسته ای این کشور تعبیر شود، می تواند به شکل گیری حملات تروریستی علیه منافع آمریکا در نقاط مختلف جهان بینجامد.»
به نوشته بی بی سی فارسی، تام پیکرینگ افزود: «ایران و همدستانش می توانند تمامی اهداف و منافع اقتصادی آمریکا و هر آنچه که به نوعی با ایالات متحده مرتبط است را در منطقه خاورمیانه و فراتر از آن هدف قرار دهند.»
وی که پیش تر سفیر آمریکا در سازمان ملل و نیز سفیر این کشور در روسیه، هند و سرزمین های اشغالی بوده است، همچنین تأکید کرد: «حمله نظامی به تأسیسات هسته ای ایران اگرچه فرایند ساخت "بمب اتمی" را احتمالا برای چند سال به تأخیر خواهد انداخت اما در صورت وقوع چنین حمله ای، ایران ترغیب خواهد شد که آشکارا خود را محق دستیابی به سلاح هسته ای بداند؛ چراکه می خواهد خود را در برابر حملات آتی مصون کند. حمله به تأسیسات هسته ای ایران تنها تلاش ها برای توقف برنامه هسته ای این کشور را دچار تنش و پیچیدگی خواهد کرد.»

شنبه 12 فروردین1391 narsis
نظر بدهید
گنجی: «تا حدی که من می فهمم باید به سراغ اقشار متفاوت اجتماعی رفت، آنان را سازماندهی کرد و مطالبات آنها را بیان و پیگیری کرد./ هرگونه تحلیلی نیازمند تصویری صادق از واقعیت است. تصویر کاذب از «رژیم» و «مردم» آدمی را به خیال پردازی سوق می دهد.»
 ه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت رادیو فردا پنج شنبه 29مارس (10 فروردین) مقاله ای از اکبر گنجی درنقد و بررسی مخالفان جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد.
گنجی در بخشی از یادداشت خود ضمن اعتراف به شکست جنبش به اصطلاح سبز می نویسد: «جنبش سبز که محصول مشارکت همه مخالفان بود، شکست خورد. اگر چه دلایل و علل اعتراض سیاسی همچنان وجود دارد، اما شکست، گرد مرگ بر همه جا می پراکند، یأس و سرخوردگی پدید آورد و همه را به لاک تنهایی و تک افتادگی باز گرداند.»
وی در ادامه با اشاره به طرح های براندازی مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: «گروه هایی می گویند همه راه ها بسته است و هیچ کاری نمی توان انجام داد. رژیم اصلاح ناپذیر است و تنها راه پیش روی، سرنگونی رژیم با کمک خارجی، تحریم های فلج کننده اقتصادی، حمله نظامی، پول گرفتن اپوزیسیون از دولت های خارجی و اپوزیسیون سازی مطابق مدل لیبی و سوریه است.
این گروه نیز این نوع پروژه ها را تعقیب می کنند. برخی از سازمان ها وارد مراحل عملیاتی مشترک با دولت های خارجی شده اند، اما برخی دیگر، پول گرفتن اپوزیسیون از دولت های خارجی، تحریم های اقتصادی فلج کننده، تهاجم نظامی دولت های خارجی به ایران، همکاری و همسویی با دولت های متجاوز را توجیه کرده و به دنبال جمع کردن نیروهای همسوی با دولت های غربی و ساختن اپوزیسیون مورد حمایت آمریکا هستند. اپوزیسیونی که بخواهد مفت و مجانی به قدرت برسد، باید هم تحریم های اقتصادی کمرشکن و تهاجم نظامی به ایران را تشویق نماید.»
گنجی در پایان به راهکار خود برای براندازی نظام اشاره کرده و می نویسد: «تا حدی که من می فهمم، راه دیگری نیز وجود دارد که نتیجه بخش است. به جای دولت، باید به جامعه نظر انداخت. به جای تسخیر قدرت سیاسی، باید به فکر تسخیر مردم- یا هژمونی در جامعه ی مدنی- بود. اگر خواهان دموکراسی هستیم، باید مردم را از طریق سازمان یابی های متنوع و متکثر قدرتمند ساخت. باید در میان مردم پایگاه اجتماعی پدید آورد. با طرح شعارهای انتزاعی معطوف به تسخیر دولت، لزوماً نمی توان به مقصدی رسید. باید به سراغ اقشار متفاوت اجتماعی رفت، آنان را سازماندهی کرد و مطالبات آنها را بیان و پیگیری کرد.»
گفتنی است در حالی اکبر گنجی که خود چند سالی است با پناه بردن به دامان غرب به جمع اپوزیسیون پیوسته از راه کار خود برای "تسخیر مردم" سخن به میان آورده است که وی چندی پیش در یادداشتی که در سایت اینترنتی روز آنلاین منتشر شد ضمن بررسی این پرسش که چرا در ایران جنبش ضد رژیم وجود خارجی ندارد؟ با "غیر واقعی" و "خیال پردازی" خواندن تحلیل های اپوزیسیون نسبت به مردم ایران نوشت: «اپوزیسیون طی 33 سال گذشته دائماً سقوط شش ماهه رژیم را به مردم وعده داده است. اما آن وعده ها نقد نشده است. چرا؟ یکی از دلایل این امر این بوده که مخالفان مقیم خارج «آرزوی» خود را «واقعیت» قلمداد می کردند. هرگونه تحلیلی نیازمند تصویری صادق از واقعیت است. تصویر کاذب از «رژیم» و «مردم» آدمی را به خیال پردازی سوق می دهد.»
گنجی در ادامه یادداشت خود در روز آنلاین، اپوزیسیون خارج نشین را فاقد قدرت بسیج اجتماعی توصیف کرده و افزود: «مسائل و مشکلات موجود موجب «استیصال» کامل اپوزیسیون شده است. آنها می گویند ما هیچ پایگاهی در داخل نداریم و رژیم هم به هیچ طریقی ساقط کردنی نیست پس تنها راه ممکن، تهاجم نظامی دول خارجی به ایران است بنابراین ما باید خود را به دولت های غربی بشناسانیم و آمریکا و اسرائیل را به تهاجم نظامی تشویق کنیم.»

شنبه 12 فروردین1391 narsis
نظر بدهید
«به گفته شبکه بی بی سی فارسی در حالی که اردوغان امروز از ایران خارج و به ترکیه بازگشت، گفته است که به پایبندی اسد به طرح صلح عنان امیدی ندارد.»

 به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه بی بی سی فارسی (BBCPersian) جمعه 30مارس (11اسفند) با اشاره به مواضع ترکیه در قبال حوادث اخیر سوریه گفت: «نخست وزیر ترکیه پس از بازگشت از ایران در آنکارا به خبر نگاران گفت به پایبندی بشار اسد به طرح صلح آقای عنان امیدی ندارد.»
این در حالی است که شبکه فوق در ادامه آورد: «ترکیه تا به حال به 17هزار سوری پناه داده است و طرفدار طرح های غربی برای بازگشت آرامش به سوریه است.»
در این بین شبکه بی بی سی فارسی با اشاره به حمایت رهبر جمهوری اسلامی ایران از دولت سوریه و اینکه ایران مخالف هر طرحی است که آمریکایی ها مبتکر آن باشند سعی در مقابل هم قرار دادن ایران و ترکیه داشت.
لازم به ذکر است ترکیه یکی از هم پیمانان بزرگ اقتصادی ایران است، ضمن اینکه ترکیه همواره سعی کرده که به عنوان یک میانجی بین‌المللی بین ایران و اتحادیه اروپا و آمریکا عمل کند و طرفین را به حل دیپلماتیک این منازعه تشویق کند. ترکیه با این رویه سعی دارد با این مانور سیاسی خود را برای عضو شدن دائم در اتحادیه اروپا مقتدر نشان دهد.

شنبه 12 فروردین1391 narsis
نظر بدهید
 

در پی وقوع انفجارهای تروریستی در شهر تولوز فرانسه، پلیس این کشور اقدام به بازداشت شماری از مسلمانان در این کشور کرد.

خبرگزاری فارس: انگشت اتهام پلیس فرانسه مسلمانان را هدف قرار داد

مرصاد به نقل از فارس به نقل از خبرگزاری اتریش،به دنبال وقوع عملیات تروریستی چندی پیش به مدرسه یهودیان در شهر "تولوز"، پلیس فرانسه اوایل امروز صبح منزل تعدادی از مسلمانان را در چندین شهر این کشور تفتیش و 19 تن را دستگیر کرد.

بر اساس این گزارش، "نیکلا سارکوزی" رئیس‌جمهر فرانسه با تائید این خبر گفت که حملات تولوز یک "کابوس" بود، "کابوسی‌ کوچک" بعد از حملات 11 سپتامبر 2001 در نیویورک و واشنگتن.

سارکوزی در عین حال گفت که اقدام به (تفتیش) در ارتباط مستقیم با حملات صورت گرفته در تولوز نیست.

منابع آگاه از عملیات پلیس فرانسه برای دستگیری مظنون این حملات اعلام کرده بودند که فرد مورد نظر یک جوان 23 یا 24 ساله است، که پیش از این در قندهار افغانستان بازداشت شده بود.

در پی این حملات برای اولین بار و به منظور جلوگیری از حملات فرد مهاجم، سطح امنیتی کشور فرانسه به بالاترین سطح خود، یعنی طبق رده بندی پلیس به رنگ قرمز رسید.


شنبه 12 فروردین1391 narsis
نظر بدهید
 

مرصاد به نقل از فارس: مدیر عامل مؤسسه شهید آوینی درباره سیاسی‌ترین فیلم سینمای ایران گفت: ساخت فیلم «قلاده‌های طلا» باعث شد در تولید فیلم‌های سیاسی، انقلابی رخ دهد.

خبرگزاری فارس: «قلاده‌های طلا» انقلابی در سینمای سیاسی ایران است

«محمد قهرمانی» مدیرعامل مؤسسه شهید آوینی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص ارزیابی خود از ساخت فیلم‌هایی هم‌چون «قلاده‌های طلا» گفت: با ساخت این فلیم در تولید فیلم‌های سیاسی سینمای ایران انقلابی رخ داد و کاری که آقای طالبی با تولید «قلاده‌های طلا» انجام داد، حقیقتاً حرکتی انقلابی بود.

وی در ادامه با تأکید بر خوش‌ساخت بودن «قلاده‌های طلا» افزود: این فیلم از حیث روایت نیز جریانات انتخابات سال 88 را با ظرافت مطرح می‌کند، در حقیقت این فیلم به خوبی توانسته است جریانات، وقایع و حوادثی این مقطع زمانی را در قالب داستانی غیرقابل پیش‌بینی و روایتی جذاب، ارائه دهد.

مدیرعامل مؤسسه شهید آوینی در ادامه توضیح داد: اگر روند پیش آمده در سینمای ایران که با ساخت فیلم «قلاده‌های طلا» آغاز شده، ادامه یابد، می‌توان امیدوار بود ساخت آثار خوبی را در جهت ثبت وقایع تاریخ معاصر کشورمان در سینما تجربه کنیم.


نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :