تبلیغات
شاخص ها - .

شاخص ها

شنبه 9 اردیبهشت 1391

.

نویسنده: mah   

 


به‌طور کلی اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود، جایز نیست والا مانعى ندارد.

مرصاد به نقل از صراط ، با توجه به اینکه وب‌سایت "فیس بوک" در ایران فیلتر شده است، آیا ورود به چنین سایتی صرفا برای ارتباط با دوستان و بدون هیچ فعالیت سوء علیه منافع ملی جمهوری اسلامی اشکال دارد؟
به گزارش جهان، متن استفتاء و پاسخ مقام معظم رهبری درباره "فیس ‌بوک" در ذیل آمده است.

متن سؤال:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

آیت‌الله خامنه‌ای

با سلام و احترام

با توجه به اینکه وب‌سایت فیس بوک در ایران فیلتر شده است، آیا ورود به چنین سایتی صرفا برای ارتباط با دوستان و بدون هیچ فعالیت سوء علیه منافع ملی جمهوری اسلامی اشکال دارد؟با تشکر

باسمه تعالی

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

به‌طور کلی اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود، جایز نیست والا مانعى ندارد.

موفق و مؤید باشید.

توضیح: حکم بالا در شکل فتوا بیان شده است یعنی تشخیص مصداق به عهده مکلف گذاشته شده است و تنها به بیان حکم کلی بیان شده است؛ تشخیص اینکه آیا این شرایط در مورد فعالیت در فیس بوک صادق می باشد یا خیر به عهده مکلفین گذاشته شده است.

نکته‌ای که در حکم بالا مشخص است این است که در صورتی که این فعالیت موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود جایز نیست در حالی که ماهیت شبکه‌های مجازی بر پایه جمع‌آوری اطلاعات می‌باشد و هر‌چه استفاده‌کنندگان آن بیشتر باشند و در استفاده از آن محدودیت کمتری برای خویش قائل باشند اطلاعات بیشتری را برای این شبکه‌های اطلاعاتی فراهم می‌کنند و در نتیجه منجر به تقویت دشمنان می شود.

به نظر می آید این حکم نه حرام بودن مطلق فعالیت در این سایت را می رساند و نه جایز بودن آن را اثبات می کند بلکه به نوعی فیمابین است. به هر حال تشخیص مصداق این حکم به عهده ی خود شماست.

 


نفوذ حلقه بهائیت در شبكه رسانه ای فتنه سبز به تدریج علنی تر می شود.
مرصاد به نقل از کیهان: طی چند روز گذشته، شبكه صهیونیستی بالاترین با كنار گذاشتن برخی ملاحظات گذشته و در حالی كه اهانت به مقدسات اسلامی- شیعی را شدت بخشیده بود، ابتدا آرم شبكه استعماری- صهیونیستی بهائیت را تبدیل به لوگوی خود كرد و سپس به تبلیغ علنی تلویزیون این حلقه پرداخت كه تصادفا همنام پایگاه اینترنتی وابسته به گروهك شورای هماهنگی سبز (كلمه) است. در تبلیغات بالاترین درباره تلویزیون بهائیت، از آموزه های اسلام به عنوان خرافات و بردگی یاد شده است.
همزمان با پوست اندازی بالاترین، سایت نیمه تعطیل «صبح امروز» كه توسط مجتبی واحدی (مشاور فراری كروبی و سردبیر سابق روزنامه آفتاب یزد) و شماری از روزنامه نگاران متواری راه اندازی شده بود، اقدام به انتشار ویژه نامه جانبدارانه برای بهائیت كرد كه مطالب آن از سوی دایان علایی، شهرام صبا، میثاق افشار، شاپور راسخ، سپهر عاطفی، فریدون وهمن، فرزان فرامرزی، عرفان ثابتی، امید كشتكار، نوید خانجانی، سیمین فهندژ و... تهیه شده است.
آنچه در این میان جالب توجه است نقش فرد كلاهبردار و فرصت طلبی به نام ابراهیم مهتری است. نامبرده كه هیچ سابقه سیاسی ندارد، در جریان فتنه سبز به قصد خروج از كشور و دریافت پناهندگی، اقدام به فریب مهدی كروبی- احتمالا به واسطه افرادی چون واحدی- كرد و مدعی شد بازداشت و در زندان مورد تجاوز قرار گرفته است! نامبرده پس از تحمیق كروبی از كشور گریخت و طبق معمول پروژه هایی از این دست، از تلویزیون شبكه جاسوسی انگلیس- بی بی سی فارسی- سردرآورد. نامبرده در ادامه كلاهبرداری مالی- سیاسی به شبكه بهائیت نزدیك تر شده و در تدارك ویژه نامه بهائیت برای «صبح امروز» كمك كرده است.
یادآور می شود مقر شبكه بهائیت در فلسطین اشغالی (شهرعكا) قرار دارد. بسیاری از مقامات سیاسی و اقتصادی متنفذ رژیم پهلوی مسلك انگلیس ساخته بهائیت را پیشه كرده و در عمق دربار نفوذ داشتند. ترویج اباحی گری، انكار مهدویت و ایجاد شبكه فساد سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، از جمله كاركردهای بهائیت در ایران بوده است.
در جریان حرمت شكنی بی سابقه فتنه گران در روز عاشورای سال 1388- 6 دی- چند تن از عناصر بهایی حین تحریك به حرمت شكنی و آشوب بازداشت شدند.
گفتنی است طی روزهای اخیر تحركات مشابهی از سوی شبكه سعودی العربیه برای ترویج بهائیت و شبكه تلویزیونی وابسته به آن (من و تو) مشاهده شده است. شبكه من و تو توسط شبكه بهایی مستقر در انگلیس و شبكه بی بی سی، راه اندازی شده است.


شنبه 9 اردیبهشت1391 narsis
نظر بدهید

بی بی سی: «هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در خاک ایران ضربه ای بزرگ بر توانایی انحصاری آمریکا بود. حالا پنتاگون می خواهد سازمان اطلاعاتی جدیدی تأسیس کند که تهدید های رو به رشد علیه آمریکا را بررسی کند.»

مرصاد به نقل از جام نیوز ، شبکه "بی بی سی فارسی" (BBCPersian)سه شنبه5 اردیبهشت (April.25) به نقل از روزنامه نیویورک تایمز از تأسیس یک سازمان اطلاعاتی جدید در آمریکا خبر داد: « طبق این گزارش ماموریت "سازمان اطلاعات مخفی آمریکا" زیر نظرگرفتن ایران و چین و کره شمالی است. اما این نهاد جدید کدام قسمت از پازل اطلاعاتی آمریکا را پر می کند؟ مجموعه اطلاعاتی آمریکا 16 سازمان هستند که به جمع آوری اطلاعات محرمانه مشغولند و به رئیس جمهور گزارش می دهند.» آمریکا می خواهد یک سازمان اطلاعاتی جدید به نام "سرویس اطلاعات مخفی" تشکیل بدهد»
گزارشگر بی بی سی با اشاره به ناتوانی مجموعه اطلاعاتی آمریکا افزود: « در 10 سال گذشته سرویس های اطلاعاتی آمریکا تمرکز خود را بر میدان های جنگ افغانستان و عراق گذاشتند. مجموعه اطلاعاتی آمریکا از شکافی عمیق رنج می برد. بخصوص از اختلاف میان دو سازمان سیا و آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا که ارتباط نزدیک با نیروهای نظامی دارد. سیا و آژانس اطلاعات دفاعی بارها از هم شکایت کرده اند که در کار هم دخالت کنند و هردو به جمع آوری اطلاعات مشغولند و گاه یافته هایشان را از هم دریغ می کنند. سازمان های امنیتی آمریکا نتوانستند سقوط حسنی مبارک (رئیس جمهور برکنار شده مصر) را پیش بینی کنند. اوباما در انتقاد از این سازمان ها گفته بود: ما در جمع آوری اطلاعات کاستی نداشتیم بلکه در تحلیل اطلاعات موجود ضعیف عمل کردیم.»
خبرنگار بی بی سی در راستای شکست انحصار اطلاعاتی آمریکا و تضعیف این اطلاعات در فرود آوردن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بوسیله ایران گفت: «هواپیمای بدون سرنشین آمریکا در خاک ایران ضربه ای بزرگ بر توانایی انحصاری آمریکا بود. حالا پنتاگون می خواهد سازمان اطلاعاتی جدیدی تأسیس کند که تهدید های رو به رشد علیه آمریکا را بررسی کند.»
"محمد منظرپور" کارشناس این شبکه در گفتگو با بی بی سی در پاسخ به این سؤال که چرا آمریکا در این مقطع چنین تصمیمی برای تأسیس اداره جدید اطلاعاتی گرفته گفت: « عامل اصلی تغییر آرایش نیروهای آمریکایی در منطقه بویژه در عراق و افغانستان است. ولی بعد از اینکه تمام نیروهایش را از عراق خارج کرده و قصد دارد تا سال 2014 نیروهای میدانی و عملیاتی خود را از افغانستان هم خارج کند. و فقط در ظرفیت پشتیبانی و آموزشی در افغانستان باقی بماند. به زودی آن فضای شغلی عملاً از بین خواهد رفت. بنابراین شمار زیادی از پرسنل اطلاعاتی وزارت دفاع آمریکا را که تا الآن مشغول اطلاع رسانی بوده عملاً موقعیت ها یا کرسی های آن ها بی موضوع می شود. بنابراین وزارت دفاع تصمیم گرفته تا با نوعی تغییر ساختار مأموریت جدیدی برای این نیروها تعریف کند.»
وی در مورد نظر آن ها در این رابطه گفت: «می گویند بیشتر هدف این سازمان جدید نوعی اشتغال زایی برای پرسنل اطلاعاتی است که ممکن است کارشان را از دست بدهند. من با مسؤل سابق سی آی ای در حوزه ایران صحبت کردم وی اعتقاد داشت این کار هدر دادن منابع مالی است و این مشاغل باید بسته شوند. وی این کار را به عوض کردن آرایش صندلی کشتی که در حال غرق شدن است. یعنی مسؤلیت آن آدم ها به سر آمده ولی وزارت دفاع می خواهد به هر ترتیبی که شده آن ها را بازیافت کند.»


شنبه 9 اردیبهشت1391 narsis
نظر بدهید


خبرگزاری فارس: یوروپل تشکیلات پلیس اروپا در گزارش "وضعیت و گرایش تروریسم در اتحادیه اروپا" بر تامین منابع مالی گروه تروریستی پ ک ک با قاچاق مواد مخدر در این قاره و خارج از آن اذعان کرد.

خبرگزاری فارس: اروپا، منبع تامین منابع مالی گروه تروریستی پ ک ک

مرصاد به نقل از فارس در ترکیه، تشکیلات پلیس اروپا موسوم به یوروپل در گزارش "وضعیت و گرایش تروریسم در اتحادیه اروپا" به تشریح اوضاع گروه های مختلف تروریستی فعال در این قاره منجمله گروه تروریستی پ ک ک پرداخت. در این گزارش آمده است که پ ک ک به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز گروه مذکور در خاک اروپا و خارج از این قاره به قاچاق مواد مخدر می پردازد.

یوروپل تاکید کرد علیرغم کاهش موارد دستگیری اعضای پ ک ک در داخل مرزهای اتحادیه اروپا این قاره کماکان منبع اصلی تامین منابع مالی، جذب عضو جدید، اقدامات تروریستی و تبلیغاتی و حمایت لجستیکی از این گروه است.

در گزارش یوروپل از دیگر فعالیت های پ ک ک در خاک اروپا به باج گیری، پولشویی، قاچاق انسان و مواد مخدر، مهاجرت های غیرقانونی اشاره شده است.

گزارش یوروپل در حالی منتشر شده که مقامات اتحادیه اروپا مدعی مبارزه با تروریسم و اقدامات تروریستی هستند.


شنبه 9 اردیبهشت1391 narsis
نظر بدهیدارگان حلقه لندن در پاسخ به سلسله حملات عباس عبدی علیه جنبش سبز تاكید كرد وی حامی مشاور مهدی كروبی بود كه رادیكال ترین شعارها را در جنبش سبز مطرح می كرد.
مرصاد به نقل از کیهان: عباس عبدی پیش از این با حمایت از فاصله گذاری خاتمی با جنبش سبز و خط تحریم انتخابات مجلس، تاكید كرده بود جنبش سبز، اصلاح طلبان را به بن بست در استفاده از ظرفیت های خود كشاند و گردانندگان آن می خواستند خاتمی را به انتحارتحریك كنند. او همچنین با اشاره به برخی تحلیل ها كه عبدی از جنبش سبز جدا شده، گفته بود من هرگز در جنبش سبز نبوده ام كه بخواهم از آن خارج شده باشم.
در واكنش به مواضع عبدی كه عمدتا حمله به مواضع یكی از نویسندگان «جرس» بود، این سایت اینترنتی با چند هفته تاخیر نوشت: آقای عبدی در پاسخ به ایرادی كه او را به خروج از جنبش سبز «متهم» كرده، پاسخ دندان شكنی داده به این مضمون كه هرگز در درون جنبش سبز نبوده است تا از آن خارج شده باشد! این پاسخ با وجود صراحتش نادرست است. همه می دانیم كه آقای عبدی در جریان فعالیتهای انتخاباتی سال 88 از فعالان و مشاوران سرشناس مهدی كروبی بود. نامزدی كه نسبت به بقیه داوطلبان شعارهای رادیكال تری را مطرح می كرد و یكی از بالابرندگان تقاضاها و مطالبات بود.
نویسنده (ملیحه-م) كه یكی از اعضای فراری گروهك فدائیان خلق است و با جرس (وابسته به كدیور) همكاری می كند(!) می افزاید: من نمی دانم آقای عبدی در آن زمان چه تبیینی از تندروی یا زیاده خواهی داشتند اما امروز كه در نوشته ها و اظهارات فراوان جنبش سبز را حامل این گرایشها دیده اند، این پرسش برای من و حتما بسیاری دیگر مطرح می شود كه ایشان فعالیت خود و كاندیدای مورد نظرشان را در آن دوره چگونه خارج از جنبش سبز ارزیابی می كرده اند یا می كنند؟
این عضو گروهك منحله فدائیان خلق تاكید عبدی بر لزوم فاصله گذاری میان اصلاح طلبان و جنبش سبز را «كجراهه» توصیف كرد و نوشت: من همواره در هر فرصتی از ضرورت اتكا به مشی اصلاح طلبانه و نمونه بی نظیر آن یعنی دولت اصلاحات دفاع كرده ام اما مشكل پیش می آید وقتی عبدی بازگشت به راهبرد اصلاحات را با تعیین تكلیف با جنبش سبز مترادف می كند. من همیشه تاكید كرده ام كه اصلاح طلبان- همان اصلاح طلبان موسوم به دولتی- موفق ترین اپوزیسیون در تاریخ مبارزات سیاسی ایران بوده اند. آقای عبدی هم ظاهرا برای بازگشت به استراتژی اصلاحات بر این پایه ایستاده اند. اما تفاوت استدلال ما در بیان چرایی موفقیت اصلاحات چنان است كه گویا ایشان بازگشت به آن را در روی گرداندن از جنبش سبز می بینند در حالی كه من جنبش سبز را یكی از نشانه های تاثیرگذاری جنبش اصلاحات می بینم و اساسا نمی توانم بدانم كه چگونه می توان آن تكان های عظیم سیاسی در خرداد 88 را بدون گذر از دوم خرداد76 متصور شد.
یادآور می شود آشوبگری و امتداد آن ( تا سر حد جسارت به ساحت امام حسین(ع) و بنیانگذار جمهوری اسلامی و حذف اسلام در جمهوری اسلامی) در فتنه 88 و سپس تحریم علنی انتخابات مجلس هشتم، هویت صهیونیستی- آمریكایی فتنه سبز را آشكار كرد و هزینه های گزافی را بر دوش اصلاح طلبانی گذاشت كه با جریان فتنه همراهی كرده بودند.

 


عضو هیأت موسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی تصریح کرد:جبهه پایداری انقلاب اسلامی، تنها در راستای ورود به انتخابات مجلس نهم شکل نگرفته است، از این رو به طور حتم در آینده نیز برنامه های خود را درحوزه های مختلف دنبال خواهد کرد.

مرصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رسمی جبهه پایداری انقلاب اسلامی؛ مهندس صادق محصولی عضو هیأت موسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران بیان داشت: جبهه پایداری در دور دوم انتخابات مجلس نهم نیز همانند دوراول قصددارد به جای تبلیغات گسترده و نصب بنرهای تبلیغاتی؛ بدور از اسراف و با صرف هزینه های کم فعالیت های خودرا دنبال کند.
 
وی افزود: جبهه پایداری گفتمانی است که در راستای معرفی مکتب امام(ره) براساس عقلانیت، معنویت وعدالت راه خود را در پیش گرفته است و مسیر خود را در این راستا ادامه می دهد .
 
محصولی خاطر نشان کرد: این جبهه قصد دارد تمامی برنامه های خود را با تحقق شعارهای امسال که در جهت حمایت از تولید ملی است، در راستای منویات مقام معظم رهبری گسترش دهد و در این راستا گام بردارد.
 
عضو هیأت موسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتقاد از برخی از جریان های خاص که در راستای تخریب جبهه پایداری وارد عمل شده اند گفت: از زمانی که جبهه پایداری تشکیل شده است و به خصوص در زمان انتخابات مجلس تخریب های زیادی علیه جبهه پایداری از سوی تشکل های مختلف سیاسی صورت گرفته است، لذا به این طیف ها و تشکل های سیاسی توصیه می کنیم که با رعایت اخلاق انتخاباتی و اصول و موازین برنامه های خودرا معرفی کنند ودر راستای تخریب جریانات دیگر وارد عمل نشوند زیرا اخلاق مهمترین رکن فعالیت تشکل ها و جریانات سیاسی است که اگر رعایت نشود فایده ای ندارد.
 
محصولی تصریح کرد: در دور دوم انتخابات مجلس نهم در راستای معرفی نامزدهای خود از روش های ساده و کم هزینه استفاده می کنیم و برخلاف گروه ها و جریانات سیاسی که رسانه های بسیاری را در اختیار دارند جبهه پایداری تنها در پایگاه رسمی خود، رزومه فعالیت های نامزدهای دور دوم را معرفی کرده است.
 
محصولی در ادامه تاکید کرد: برنامه های جبهه پایداری در "پایگاه اطلاع رسانی رسمی جبهه پایداری انقلاب اسلامی" و بعضا "رجانیوز" معرفی می شود.
 
وی همچنین اذعان داشت: جبهه پایداری تنها در راستای ورود به انتخابات مجلس نهم شکل نگرفته است، بلکه یک مجموعه ای است که براساس بسط و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی امام(ره) و مقام معظم رهبری تشکیل شده است از این رو به طور حتم در آینده نیز برنامه های خود را درحوزه های مختلف دنبال خواهد کرد.
 
 

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :