تبلیغات
شاخص ها - .

شاخص ها

سه شنبه 20 تیر 1391

.

نویسنده: mah   


مقام معظم رهبری پس از حوادث 18 تیر 78 طی دیداری با اقشار مختلف مردم فرمودند: حرف من به دانشجویان این است كه مراقب دشمن باشید؛ دشمن را خوب بشناسید؛ مبادا از شناسایى دشمن غفلت كنید؛ غریبه‌هایى را كه در لباس خودى خودشان را در همه جا داخل مى‌كنند بشناسید، دست‌هاى پنهان را ببینید. هیچ كس به‌خاطر غفلت ستایش نمى‌شود.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران، مقام معظم رهبری پس از حوادث كوی دانشگاه در 18 تیر 78 در دیدار با اقشار مختلف مردم در تاریخ 21 تیر 78 بیانات و منویات مهمی درخصوص این حوادث بیان كردند كه امروز و پس از گذشت 13 سال از آن رویداد، بازخوانی این بیانات در آستانه 21 تیر می‌تواند بیانگر بسیاری از حقایق باشد؛ در ادامه متن كامل بیانات ایشان در آن تاریخ آمده است.

«برادران و خواهران عزیز؛ خیلى خوش آمدید. حرف‌هاى گفتنى زیاد است؛ اما مطلبى كه از نظر من مهم‌تر از همه است و ذهن مرا مشغول كرده، حمله به خوابگاه جوانان و دانشجویان است. این حادثه تلخ، قلب مرا جریحه‌دار كرد؛ حادثه غیرقابل قبولى در جمهورى اسلامى بود.

حمله به منزل و مأوا و مسكنِ جمعى - بخصوص در شب یا در هنگام نماز جماعت - به هیچ وجه در نظام اسلامى قابل قبول نیست. جوانان این كشور - چه دانشجویان و چه غیر دانشجویان - فرزندان من هستند و هرگونه چیزى كه براى این مجموعه‌ها مایه اضطراب و ناراحتى و اشتباه در فهم باشد، براى من بسیار سخت و سنگین است. هركسى بوده، فرق نمى‌كند؛ چه در لباس نیروى انتظامى، چه در غیر آن. مسلماً با كسانى‌ كه در نظام جمهورى اسلامى تخلّف مى‌كنند، باید برخورد شود اما با كسى كه تخلّفى نكرده است؛ كسى‌كه در خانه خود در حال استراحت است، آن هم در محیط جوان دانشجویى، كار بسیار خطا و ناروایى است اگر برخورد شود.

براى من، حادثه خیلى تلخى بود

این كه صد نفر یا دویست نفر از كوى دانشگاه خارج شدند و حرفهایى زدند و شعارهایى دادند، بهانه و مجوّزى نمى‌شود براى این‌كه كسانى، در هر لباس و با هر نامى، وارد آن محیط شوند و كارهاى ناروایى انجام دهند؛ بخصوص وقتى كه نام مقدّس نیروى انتظامى در میان مى‌آید، عملى كه موجب شود نیروى انتظامى بدنام گردد، قضیه را سخت‌تر مى‌كند. شما مى‌دانید كه امروز نیروى انتظامى در اطراف كشور، در جاده‌ها، در مرزها، در برخورد با اشرار، چه جانفشانیهایى مى‌كند و چه زحماتى مى‌كشد. چقدر از اینها براى حفظ امنیت ما، جان خود را از دست مى‌دهند. با این حال، به‌وسیله چند نفر عملى انجام شود كه چهره این خدمتگزاران در نظر بعضى تیره گردد؛ آیا این انصاف است؟! یا آن طورى كه نقل كرده‌اند، بعضى با آوردن نام مقدّس «یا حسین» و «یا زهرا» وارد اتاق دانشجوى بسیجى یا دانشجوى جانباز شوند و او را از خواب بپرانند، یا آن‌طور حوادثى را به‌وجود آورند؛ آیا این درست است؟! اینها قلب را مى‌فشارد. این همه جوان مؤمن، عاشقان امام حسین، عاشقان فاطمه زهرا، در همه جاى كشور، در خدمت اسلام، در خدمت كشور، در طول دوران دفاع مقدّس، در هر خطرى كه این كشور را تهدید كند، سینه سپر مى‌كنند و وارد مى‌شوند اما بعد كسانى با استفاده از این نام‌ها حوادثى را به‌وجود آورند. براى من، حادثه خیلى تلخى بود. البته من تأكید كردم كه اطراف این حادثه تحقیق شود و بروند حادثه را درست بسنجند. قرار شد رئیس جمهور محترم و مسؤولان، هیأت تحقیقى را تعیین كنند؛ من هم ممكن است خودم كسى را در این هیأت بگذارم.

حرف من به دانشجویان این است كه مراقب دشمن باشید

من چند حرف دارم؛ یك حرف با دانشجویان، یك حرف با عموم ملت ایران، یك حرف، بخصوص با شما جوانان، یك حرف هم با دشمن. حرف من به دانشجویان این است كه مراقب دشمن باشید؛ دشمن را خوب بشناسید؛ مبادا از شناسایى دشمن غفلت كنید. غریبه‌هایى را كه در لباس خودى خودشان را در همه جا داخل مى‌كنند بشناسید؛ دستهاى پنهان را ببینید. هیچ كس به‌خاطر غفلت ستایش نمى‌شود. هیچ‌كس به‌خاطر چشم‌ها را بر هم گذاشتن، مدح نمى‌شود. اگر بر آدم غافل ضربه‌اى وارد شد، اوّل كسى كه مسؤول و مذموم است، خود اوست؛ مراقب باشید. دانشجو، قشر فاخر و با ارزشى است. دشمن، دانشجو را هدف گرفته است. چند سال است سعى مى‌كنند بلكه بتوانند دانشجویان را در مقابل نظام قرار دهند؛ اما موفّق نشدند؛ بعد از این هم موفّق نخواهند شد. اگر یك عدّه نفوذى خواستند از فرصتى استفاده كنند و از آب گل‌آلودى ماهى بگیرند - وارد اجتماع دانشجویان شدند و شعارهایى درست كردند و حرفهایى زدند - خیال نكنند كه ما اشتباه خواهیم كرد؛ نه، ما اشتباه نخواهیم كرد. ما مخاطب و طرفِ خودمان را مى‌شناسیم. دانشجو، فرزند ماست؛ متعلّق به ماست؛ متعلّق به این كشور است. دشمن است كه مى‌خواهد با نام دانشجو یا با نام نفوذ در میان دانشجویان، فساد و تباهى كند؛ خود دانشجویان بایستى هوشیارانه متوجّه باشند.

در یك چنین موقعیّت و فصل حسّاسى مثل این فصل سال - فصل امتحانات دانشجویى، فصل كنكور؛ كه همه خانواده‌هایى كه جوانى دارند، این فصل كه مى‌شود، همه همّت خودشان را مى‌گذارند كه جوانشان حواسش جمع باشد و بتواند در امتحان یا در كنكور موفّق شود - آن كدام دستى است، آن كدام دشمن آینده این مملكت و دانشگاه این مملكت است كه این طور جوانان را به یك سمت انحرافى مى‌كشاند، سرگرمى درست مى‌كند و تشویق مى‌نماید به این كه سراغ درس و سراغ امتحان نروید؛ اجتماع كنید؟! اوّل كسى كه این جا باید هوشیارانه چشم خود را باز كند و تصمیم بگیرد، خودِ دانشجوست.

اگر امنیت ملى نباشد هیچ دولتى نمى‌تواند كار كند

به ملت ایران هم عرض مى‌كنم: اى ملت بزرگ و شجاع كه بیست سال است دشمنى را كه انقلاب از این كشور بیرون راند، با قدرت پشت در نگه داشتید و نگذاشتید كه این دشمن از هیچ منفذى وارد شود؛ بهوش باشید. این معناى حرفهاى مكرّرى است كه من در این چند سال به ملت ایران و به مسؤولان عرض كرده‌ام كه دشمن درصدد نفوذ است. هر پنجره‌اى پیدا كند، وارد خواهد شد؛ هوشیاریتان را بیشتر كنید. دشمن، امنیت ملى ما را هدف گرفته است. امنیت ملى براى یك ملت، از همه چیز واجبتر است. اگر امنیت ملى نباشد هیچ دولتى نمى‌تواند كار كند؛ براى سازندگى، هیچ سنگى روى سنگ گذاشته نخواهد شد. وقتى كه هرج و مرج و ناامنى باشد، هیچ مشكلى از مشكلات مملكت حل نخواهد شد؛ نه اقتصاد مردم، نه فرهنگ مردم، نه مسائل اجتماعى مردم، نه مسائل سیاسى مردم. وقتى امنیت نبود، همه اینها از بین خواهد رفت. دشمن این را هدف گرفته است. این را ملت ایران در همه جاى كشور باید بفهمد؛ كه البته مى‌فهمد و مى‌داند. بحمداللَّه ملت هوشیار است.

اگر عكس مرا هم آتش زدند و یا پاره كردند، باید سكوت كنید

یك حرف هم به شما جوانان عرض مى‌كنم. جوانان عزیز! شما امیدهاى انقلاب و اسلامید. رفتار شما مى‌تواند این مملكت را در جهت شكوفایى، با سرعت به پیش ببرد. وقتى جوان مملكت هوشیارانه، با تدبیر، با حلم و با توجه به موقعیّتها، حرف بزند و تصمیم بگیرد و عمل كند، كشور گلستان خواهد شد. وقتى هیجانات كور، پا وسط بگذارند، دشمن فوراً استفاده خواهد كرد. بارها گفته‌ام، باز هم تكرار مى‌كنم؛ من معتقدم كه جوان مملكت بایستى در همه میدانها حضور و آمادگى داشته باشد؛ منتها با انضباط. این‌گونه حركاتى كه ملاحظه شد كسانى به دانشگاه حمله كنند، ناشى از بى‌انضباطى است؛ با هر نامى انجام گیرد، غلط و محكوم است. اگر با نام دفاع از دین هم انجام گیرد، غلط است؛ اگر با نام دفاع از ولایت هم انجام گیرد، غلط است. مگر من بارها نگفته‌ام در اجتماعات كسانى كه مخالفند، هیچ كس نباید رفتار خشونت‌آمیز داشته باشد؛ چون این، دشمن را خوشحال مى‌كند. بارها ما این حرف را گفتیم، چرا گوش نكردند؟! چرا گوش نمى‌كنند؟! حتّى اگر یك حرفى كه خون شما را به جوش مى‌آورد به زبان آورند - مثلاً فرض كنید اهانت به رهبرى كردند - باز هم باید صبر و سكوت كنید. اگر عكس مرا هم آتش زدند و یا پاره كردند، باید سكوت كنید. نیرویتان را براى آن روزى كه كشور به آن نیازمند است، براى آن روزى كه نیروى جوان و مؤمن و حزب‌الّلهى باید در مقابله با دشمن بایستد، حفظ كنید، والاّ حالا فرض كنیم یك جوان، یا یك دانشجوى فریب‌خورده‌اى هم حرفى زد و كارى كرد؛ چه اشكالى دارد؟ من از او صرف‌نظر مى‌كنم.

دشمنان بدانند كه خواب برگشتن آمریكا به این مملكت، یك خواب پریشان و غیرقابل تعبیر است

و اما یك مطلب به دشمن مى‌گویم؛ هر كه هست و هرجا هست. دشمنان اصلى ما در سازمانهاى جاسوسى، طرّاحان این قضایا هستند. این پولى كه مجلس امریكا تصویب كرد كه باید براى مبارزه با نظام ایران صرف شود، این پول و چندین برابر این پولها كجا مصرف شد؟! معلوم است؛ براى همین‌طور طرّاحیهایى مصرف مى‌شود؛ شكّى نیست. این دشمنان بدانند كه خواب برگشتن امریكا به این مملكت، یك خواب پریشان و غیرقابل تعبیر است. این عناصر داخلىِ حقیر، این عناصر سیاسىِ مطرود و منفور، كه ملت اینها را مثل دندان فاسدى بیرون آورد و به یك طرف پرتاب كرد، هجده، نوزده سال است كه كمین گرفته‌اند تا از ملت و از امام و از نام امام و از راه امام انتقام بكشند. اینها هم بدانند كه اشتباه كردند؛ در همین قضیه هم اشتباه كردند، خودشان را لو دادند و چهره خودشان را مشخص كردند. درست است كه به دستگاه اطّلاعاتى ما آن ضربه ناجوانمردانه را وارد كردند؛ به دستگاه انتظامى ما هم در این‌جا این ضربه را وارد كردند، اما عناصر خدمتگزار و سربازان مخلص و بدون نام و نشان جمهورى اسلامى، اطّلاعات را كسب مى‌كنند و مى‌فهمند كه چه كسى در كجاست و چه‌كار مى‌كند. نمى‌توانند این ملت را با این روشها از صحنه مبارزه در راه استقلالشان، در راه اسلام عزیزشان و در راه مبارزه با دشمنانشان عقب برانند.

اى سیّد و مولاى ما! پیش خداى متعال گواهى بده كه ما در راه خدا تا آخرین نفس ایستاده‌ایم

یك نكته هم به این خطّ و خطوط سیاسى عرض كنیم. آقایانى كه سردمداران خطوط سیاسى و گرایشهاى سیاسى هستید، حالا برسید به این حرفى كه ما مى‌گوییم شما خودیها وقتى سر قضایاى بیهوده این‌طور با هم درگیر مى‌شوید، دشمن سوء استفاده مى‌كند؛ بفرمایید، این یك نمونه؛ دیدید دشمن چطور استفاده كرد؟! دیدید دشمن چگونه نیش خود را زد؟! این مسائل را كنار بگذارید. البته ما اصرار نداریم كه همه یك طور فكر كنند؛ اما براى كار سیاسى و درگیرى سیاسى، حدّى قائل شوید و خطّ قرمزى بگذارید. بى‌حساب و كتاب با هم مبارزه نكنید كه آن‌قدر مشغول شوید كه به دشمن اجازه دهید این‌طور بیاید و داخلِ این میدانها بشود. سرِ این قضیه قانون مطبوعات و سرِ قضایاى گوناگون دیگر، چه جنجال و چه دعوایى به راه افتاد! همه‌اش مسائل خطّ و خطوط! براى چه؟ براى این كه قانونى در مجلس تصویب مى‌شود! من به یك جریان سیاسى خاص اشاره نمى‌كنم؛ خطاب من به همه است. براى من، آن خطّ و این خط و هر خطّ سیاسى و سلیقه سیاسى دیگر، تفاوت نمى‌كند. براى من، مناط و ملاك، راه خدا و راه امام و راه اسلام و حفظ كشور و رعایت مصالح مردم و حفظ آینده كشور مطرح است. براى من فرقى نمى‌كند كه فلان كس متعلق به خطّ «الف» است، فلان كس متعلّق به خط «ب» است. من به همه عرض مى‌كنم؛ شما هم هشیار باشید.

آخرین جمله را هم به امام و مقتداى خودمان ولىّ‌عصر ارواحنافداه عرض كنیم: اى سیّد و مولاى ما! پیش خداى متعال گواهى بده كه ما در راه خدا تا آخرین نفس ایستاده‌ایم. بزرگترین آرزو و افتخار بنده این است كه در این راهِ پُرافتخار و پُرفیض و پُربهجت، جان خودم را تقدیم كنم. ان‌شاءاللَّه خداوند متعال شما را موفّق و مؤیّد بدارد.

والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌»


سه شنبه 20 تیر1391 narsis
نظر بدهید


گروهک تروریستی منافقین اخیرا با انتشار بیانیه ای ناخواسته پرده از حقایقی برداشت که نشان از تامین منابع مالی هنگفت این گروهک تروریستی از منابع آمریکایی و انگلیسی دارد.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ در بیانیه منتشر شده از سوی گروهک تروریستی منافقین آمده است؛ طی چهار ماه گذشته هزینه سوخت ژنراتورهای لیبرتی بیش از یک میلیون دلار بوده است. با این وجود جالب است که گروهک تروریستی منافقین مدعی عدم حمایت مجامع بین المللی از آنهاست و گله مندند مخارج شان را تامین نمی کنند!

با توجه به اینکه گروهک تروریستی منافقین از منابع تجاری و اقتصادی مستقلی برخوردار نیست و دائما دست گدایی به سوی نهادهای غربی دراز کرده و می کند هر از چندگاهی با برگزاری تجمعاتی هزینه های هنگفتی را صرف اعمال ضد بشری خود می کند. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است منافقین چگونه مخارج خود را تامین می کند؟

چطور حمایتی از این گروهک تروریستی نمی شود ولی از سوی دیگر شاهد برگزاری تجمعات،سخنرانی ها و ... باصرف هزینه های هنگفت این گروهک در کشورهایی خاص هستیم.

به عنوان مثال کمپانی آمریکایی-انگلیسی "براون لوید جیمز" که از سال 2011 به استخدام منافقین درآمد،تنها بابت ارائه مشاوره در 2 ماه مه و ژوئن 40 هزار دلار دریافت کرد.

این شرکت طی مدت قرارداد خود با منافقین وظیفه لابی گری و اجیر کردن سخنران و راه اندازی تظاهرات برای گروهک تروریستی منافقین را بر عهده داشت.

از سوی دیگر نیز یک آژانس آمریکایی به نام "هری واکر" فعالیتی مشابه کمپانی "براون لوید جیمز" را برای منافقین انجام می دهد و مشغول فعالیت برای منافقین، برگزاری جلسات و سخنرانی ها در هتل های مجلل و استخدام سخنران است "هوارد دین" (رئیس پیشین حزب دموکرات) نیز اعتراف کرده که وی توسط این شرکت برای سخنرانی در جلسات منافقین استخدام شده و دستمزد می گیرد.

شرکت "اسپیکرز قرن 21" در پنسیلوانیا سخنران کرایه می دهد و همچنین برای لابی جهت خروج منافقین از لیست تروریستی و حمایت از مریم رجوی در آمریکا توسط شورای ملی مقاومت استخدام شده است.

گفتنی است؛ این کمپانی برای تحلیل گران یک بانک فکری در واشنگتن جهت سخنرانی در کنفرانسی در ژنو با پرداخت هزینه سفر،هتل و دستمزد 10 هزار دلاری برای هر سخنران، دعوت نامه ارسال کرد.

شرکت "اکزکیوتیو اکشن" متعلق به "کن لیوینگتون" است که در عین حال عضو "کمیته سیاست ایران" (به ریاست "ریموند تنتر" که برای حمایت و لابی منافقین تاسیس شده) است. لیوینگتون از جنگ طلبان شناخته شده آمریکا است و تا به حال چند گزارش در محکومیت موضع رسمی آمریکا علیه منافقین ارائه داده است.

شرکت وی همچنین تعدادی تجمع و کنفرانس در حمایت از "منافقین" برگزار کرده است.این شرکت ها و جوامع پوششی منافقین،همچنین جمع کردن و استخدام سیاهی لشکر برای تظاهرات و گردهمایی های این فرقه را بر عهده دارند. مانند مناسبت های 17 ژوئن 2012 در فرانسه که با پرداخت پول و سفر مجانی، تعدادی شهروند خارجی را که هیچ تناسبی با منافقین و عقاید شوم آنها نداشتند صرفا به خاطر دادن پول،غذا و گشت و گذار در نقاط مختلف فرانسه اجیر کرده یا تجمع اندک اوت امسال در مقابل وزارت خارجه آمریکا که رسانه ها از قول شرکت کنندگان خارجی گزارش دادند که اصلا راجع به موضوع تظاهرات بی خبر بوده و مابه ازای دریافت پول در تظاهرات شرکت کرده بودند.

مقامات و سخنرانان استخدامی در آمریکا که همگی مجبور به اعتراف شده اند بابت هر سخنرانی در تجمعات مربوط به منافقین،علاوه بر هزینه های سفر و هتل درجه یک،پول دریافت می کنند؛ شامل: "جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، مایکل موکیسی دادستان کل آمریکا (2009-2007)، تام ریج وزیر امنیت آمریکا، هوارد دین رئیس پیشین حزب دموکرات، باب فیلنر نماینده کنگره آمریکا، تام تانکریدو نماینده تندروی آمریکایی و یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری 2008، ژنرال جیمز جونز (مشاور سابق امنیت ملی اوباما)، ژنرال وسلی کلارک، ژنرال آنتونی زینی، ژنرال هیو شلتون، ژنرال پیتر پیس، ژنرال جیمز کاناوی، اندرو کارد وزیر پیشین ترابری و رئیس دفتر بوش، لوئیس فری رئیس FBI در سال های (2001-1993)، بیل ریچاردسون وزیر بازرگانی دولت اوباما،لی همیلتون رئیس سابق کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، مایکل ریس (مشاور میت رامنی)، ادوارد رندل رئیس پیشین حزب دموکرات آمریکا، آنیتا مک براید فرستاده ویژه آمریکا در امور زنان در افغانستان، کراولی (سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا) و همچنین روسای سابق "سیا" جیمز وولی، پورتر گاس،مایکل هیدن و ... هستند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا که به قراردادهای سخنرانی آشناست به کریستین ساینس مانیتور توضیح داد که معمولا به هر سخنران برای یک سخنرانی 20 دقیقه ای 20 هزار دلار پیش پرداخت می شود و علاوه بر هزینه سفر، 25 هزار دلار هم در پایان کار پرداخت می کنند.

علاوه بر آنچه گفته شد آگهی های تمام صفحه منافقین در روزنامه نیویورک تایمز و واشنگتن پست هر کدام بالغ بر 175 هزار دلار خرج دارد.کرایه سالن ها و هتل های مجلل برای برگزاری جلسات و کنفرانس ها بسیار هنگفت است.

برآورد شده است که هر جلسه با 10 سخنران استخدامی حداقل 500 هزار دلار هزینه در بر دارد.

آنچه ذکر شد تنها مختصری از مخارج و هزینه های هنگفت گروهک تروریستی منافقین است.اما آنچه مهم است اینکه گروهک تروریستی منافقین رفته رفته به زمان خروج کامل از پادگان اشرف و اسکان در کمپ لیبرتی نزدیک می شود ولی با ادعای نداشتن منبع مالی اقداماتی انجام می دهد که بسیار هزینه بر است. براین اساس می توان گفت این گروهک برای تامین منابع مالی اش علاوه بر دریافت کمک مالی مستقیم از سوی کشورهای غربی در فعالیت هایی نظیر پولشویی و تجارت کثیف از جمله تجارت اسلحه ،تجارت انسان و ... نیز نقش دارد تا با اینگونه اقدامات ضد بشری، ادامه حیات داده و مخارج و هزینه های سرسام آورش را تامین کند.

گزارش:شیما قاسم نژاد


سه شنبه 20 تیر1391 narsis
نظر بدهید

 
اختلافات با کادر رهبری گروهک های کومله بدلیل سواستفاده جنسی از دختران کرد افزایش یافته است
مرصاد به نقل از ندای انقلاب ، اخبار بدست آمده از اردوگاه های متعلق به گروهک های کرد مسلح در خاک عراق حکایت از تشدید اختلافات داخلی بدلیل رواج تجاوزات جنسی به دختران پیشمرگ دارد.
بر اساس اعلام منابع خبری ندای انقلاب در یک ماه گذشته اختلافات "محمد شافعی سیادره" با کادر رهبری گروهک های کومله بدلیل سواستفاده جنسی از دختران کرد افزایش یافته است.
این مسئله باعث شده تا "فاروق بابامیری" از اعضای دفتر سیاسی گروهک کومله در انگلستان از دیگر اعضای گروهک در خارج درخواست کرده به حرفهای محمد شافعی توجهی نکنند.
وی در خصوص دلایل این خواسته می گوید: محمد شافعی حق ندارد ، مسئله را به شیوه دیگری جلوه دهد و بگوید من با رهبری مشکل سیاسی دارم، زیرا او با ارتباط غیر اخلاقی آبروریزی کرده و می خواهد با این کارها خودش را تطهیر نماید.
ارتباط غیر اخلاقی "محمد شافعی" با پیشمرگان و کادرهای زن به ویژه "نشات شریفی" به صورت علنی در اردوگاه موجب افزایش اختلافات و درگیری های درون گروهی شده است.پونه قدوسی در صفحه فیس بوک "نوبت شما" خطاب به بینندگان تلویزیون بی بی سی فارسی چنین نوشت:"سلام من پونه ام،امروز آخرین برنامه من در نوبت شماست،چونکه دارم به بخش دیگه ای از بی بی سی می رم".

مرصاد به نقل از بولتن نیوز، روز گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه به خاطر سوتی پونه قدوسی و سیاوش اردلان در برنامه " نوبت شما "، این دو مجری مهمترین برنامه تلویزیون فارسی بی بی سی (BBCPersian) که مأموریت تأثیرگذاری بر افکار عمومی ایرانیان را با توسل به شیوه های گوناگون عملیات روانی تعقیب می کند، از کار برکنار شدند.

این اخبار در حالی بر روی سایتهای مختلف خبری قرار گرفت که روز گذشته پونه قدوسی در برنامه " نوبت شما" اعلام کرد که این آخرین اجرای وی در تلویزیون بی بی سی فارسی خواهد بود. پونه قدوسی در صفحه فیس بوک "نوبت شما" خطاب به بینندگان تلویزیون بی بی سی فارسی چنین نوشت: «سلام من پونه ام،امروز آخرین برنامه من در نوبت شماست،چونکه دارم به بخش دیگه ای از بی بی سی می رم.

اما ماجرا از این قرار است که برنامه " نوبت شما" چند روز پیش یک گاف بزرگ داد؛ گویا عدم وقوف و إشراف گردانندگان بی بی سی به زیرمجموعه های خود باعث شد که عوامل این شبکه با صرف نظر از اصول حرفه ای سعی کردن تا دوباره یک سناریوی واحد را با جملاتی دقیقا عین یکدیگر، از زبان دو به اصطلاح مخاطب که ظاهرا از دو موقعیت جغرافیایی مختلف با نوبت شما تماس گرفته بودند، روی آنتن شبکه ببرند. موضوعی که از دید رسانه های ایران دور نماند و عاملی شد برای مضحکه عوامل پشت صحنه و مدیران بی بی سی فارسی، به خصوص صادق صبا!.

به هر حال به نظر می رسد گردانندگان بی بی سی فارس از  برکناری دو مجری فوق که به طور عام و خاص خود را در اختیار صادق صبا قرار داده بودند دو هدف را مد نظر خود دارند:  

1- برای اعاده آبروی از دست رفته، وانمود کنند حرکت ظاهر کودکانه ولی در اصل برنامه ریزی شده یادشده ارتباطی با سیاست های شبکه نداشته، بلکه تنها تخلف دو تن از عوامل پیش پا افتاده بوده که بی بی سی بدون فوت وقت با آن ها برخورد کرده است.

2- "صادق صبا" [مدیر بی بی سی فارسی] و "لیلا خدابخشی" [سردبیر نوبت شما] که با برملا شدن این ترفند کودکانه، موقعیت خود را متزلزل دیدند، قبل از بازخواست شدن از سوی مسؤولان سرویس جهانی بی بی سی و مقامات ذیربط در وزارت خارجه انگلیس، دو نیروی جزء را قربانی کرده اند تا مسؤولیت تمام رخدادهای مسأله دار شبکه را به گردن آن ها بیندازند و دیگر کسی خودشان را مورد مؤاخذه قرار ندهد.

اما مشکل اصلی اینجاست که به کارگیری شیوه های عملیات روانی مانند آنچه شرحش گذشت، همیشه از روش های بسیار جدی و جاری در برنامه های بی بی سی بوده و این دو کارمند جزء فقط مجری سیاست های دیکته شده مدیران رده بالای شبکه بوده اند. در واقع آن ها از خود اختیار و اجازه ای نداشته اند که بتوانند سرخود چنین رویه ای را در پیش بگیرند.

به علاوه، همین که بی بی سی فارسی آن دو [پونه و سیاوش] را اخراج نکرده، بلکه به جابجا کردنشان بسنده نموده است نشان می دهد که بنگاه دروغ پراکنی انگلیس این تغییر ظاهری را صرفا با انگیزه تطهیر خود انجام داده است، نه تصحیح رویکردهای غلط و غیرحرفه ای شبکه


سه شنبه 20 تیر1391 narsis
نظر بدهید

در مقاله‌ای جدید فاش شده است یک واحد ترور در آژانس جاسوسی اسرائیل (موساد) موظف به کشتن دانشمندان ایرانی است.

مرصاد به نقل از رجا: به گزارش پرس تی وی این مقاله که روز شنبه (۱۷ تیر، ۷ جولای) در وب سایت خبری سی‌بی‌اس (CBS) منتشر شد، برگرفته از کتابی جدید تحت عنوان "جاسوسان علیه آرماگدن (جنگ نهایی): درون جنگ‌های سری اسرائیل" نوشته دان رابیو، خبرنگار سی‌.بی.‌اس و یوسی ملمان، خبرنگار اسرائیلی است.

این مقاله، اطلاعاتی مشروح درباره چگونگی آموزش ماموران و انجام عملیات جاسوسی یک واحد فوق سری موساد در ایران، موسوم به کیدون (لفظ عبری معادل سرنیزه) ارائه می‌دهد.

در این مقاله آمده است، این کتاب که تحقیقی در مورد ۵۰ سال اقدامات تروریستی و آدمکشی توسط موساد است، نتیجه‌گیری می‌کند تمام تروریست‌های فعال در ایران، اسرائیلی‌هایی هستند که با استفاده از گذرنامه‌های جعلی به ایران سفر کرده‌اند.

آموزش اعضای کیدون هر عنصری را که برای یک عملیات جاسوسی لازم است، شامل می‌شود. عوامل این واحد همچنین با عملیات شناسایی رمز و ارتباطات محافظت شده مورد آموزش قرار می‌گیرند.

در ادامه این مقاله آمده است کیدون بسیار سری و تفکیک شده است و واحدهای آن در خارج از مقر موساد مستقر هستند.

این مقاله همچنین تاکید می‌کند، هدف کیدون از اقداماتش، ایجاد اختلال در برنامه انرژی هسته‌ای ایران است.

دان رابیو پس از انتشار کتاب و مقاله به آسوشیتدپرس تصریح کرد، عوامل موساد وارد ایران شده و با استفاده از خانه‌هایی که در پیش از انقلاب در اختیار آن‌ها بوده است، عملیات خود را اجرا کرده‌اند.

همچنین یوسی ملمان نیز پس از انتشار کتاب "جاسوسان علیه آرماگدن: درون جنگ‌های سری ایرائیل" در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس تاکید می‌کند که اسرائیل حمله ویروس یارانه‌ای فلیم (شعله) را برای ایجاد اتلال در برنامه هسته‌ای ایران طراحی کرده است.

وی می‌افزاید: این ویروس توسط یگان ۸۲۰۰ ارتش اسرائیل با کمک آژانس امنیت ملی امریکا اجرا شده است.

ایران نیز می‌گوید، مصطفی احمدی روشن، داریوش رضایی نژاد، مجید شهریاری و مسعود علی محمدی، دانشمندان این کشور همگی توسط ماموران اسرائیل کشته شده‌اند.

احمدی روشن و راننده وی (رضا قشقایی) ژانویه ۲۰۱۲ بعد از این که یک موتور سوار بمبی مغناطیسی را به خودروی آن‌ها چسباند، کشته شدند.

افراد مسلح همچنین ۲۳ جولای ۲۰۱۱ (۱ مرداد ۹۰) رضایی نژاد را در نزدیکی خانه‌اش در تهران ترور کردند. رضایی نژاد و همسرش در مسیر مهدکودک فرزند خود بودند که دو مرد موتور سوار به آن‌ها نزدیک شدند. افراد مسلح نام وی را صدا کرده و هنگامی که این دانشمند ۳۵ ساله روی خود را برگرداند، وی را در ناحیه گردن هدف گلوله قرار دادند.

تروریست‌ها همچنین ۲۹ نوامبر ۲۰۱۰ (۸ آذر ۱۳۸۹) به خودروهای مجید شهریاری و فریدون عباسی، اساتید دانشگاه بمب‌هایی را متصل و سپس منفجر کردند. در این حملات، شهریاری فورا جان سپرد اما دکتر عباسی و همسر وی جان سالم به در بردند.

مسعود علی محمدی، مدرس دانشگاه تهران نیز ژانویه ۲۰۱۰ بر اثر انفجار یک موتور سیکلت بمب گذاری شده جان خود را از دست داد. این انفجار در نزدیکی خانه این مدرس دانشگاه در منطقه قیطریه واقع در شمال تهران روی داد.

امریکا، رژیم اسرائیل و بعضی از متحدان آن‌ها تهران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته‌ای‌اش متهم کرده و این اتهام کذب را دستاویزی برای اعمال تحریم علیه این کشور و تهدید آن به حمله نظامی قرار داده‌اند.

با وجود این، ایران می‌گوید به عنوان یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی، از حق توسعه و دستیابی به فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز برخوردار است.


وضعیت وخامت بار اپوزیسیون خارج نشین و یاس و افسردگی طیف های مختلف آنها باعث شد تا به مصداق كاچی به از هیچی، رضا ربع پهلوی، شخصیت «معتبر»!، «محبوب»!، «سرمایه ملی»! و «با استعداد»! كشتی به گل نشسته اپوزیسیون نام بگیرد.
مرصاد به نقل از کیهان: سایت ضد انقلاب گویا نیوز- معروف به سیانیوز- علی رغم ادعای دموكراسی و حقوق بشری در مطلبی به قلم اسماعیل نوری علاء به دفاع از دیكتاتوری و استبداد پرداخت! و نوشت؛ اینكه نظام پادشاهی تشریفاتی ضدحقوق بشر است و یا اینكه پادشاهی لزوما راه به استبداد می برد محروم شدن اپوزیسیون از شخصیت رضا پهلوی است!
این مقاله گویانیوز كسانی مثل مجتبی واحدی (مشاور كروبی و سردبیر فراری آفتاب یزد به خارج) را هتاك خواند و نوشت: «پرسش من از اپوزیسیون سكولار- دموكرات و برانداز آن است كه ما چرا باید بر روی این سرمایه ملی [رضا ربع پهلوی] خط ابطال بكشیم».
گویا نیوز هدف آنچه كه حمله به رضا پهلوی از سوی سكولارها خوانده را اینطور ارزیابی كرده است: «اصلاح طلبان متوجه شده اند كه اپوزیسیون انحلال طلب ایران در طی این 30 ساله قادر نبوده است تا چهره ای مردمی و شاخص را از میان خود به ملت بشناساند و در نتیجه، نسل جوان ایران خود به خود و به صورتی فزاینده نماد ویژگی های آرمانی خویش را در شهروندی به نام رضا پهلوی می بیند و لذا محتمل است كه در آینده، ایران رضا پهلوی، نه بعنوان شاه، كه بعنوان چهره ای شاخص در میان اپوزیسیون برانداز، بتواند خواب های خوش اصلاح طلبان را بر هم زند.
گفتنی است اخیرا كپی دو فیش بانكی كه نشان می داد از دفتر رضا پهلوی مبلغ دوهزار و پانصد دلار برای اسماعیل نوری علا و دوهزار و دویست و پنجاه دلار برای نیك آهنگ كوثر حواله شده است به دست برخی از گروه های اپوزیسیون افتاده و آنچه این دو نفر را از طفره رفتن و انكار دریافت مبالغ مزبور ناتوان كرده است، این كه تاریخ هر دو حواله بانكی فقط یك هفته بعد از مصاحبه غیرمنتظره نیك آهنگ كوثر و اسماعیل نوری علا با رضا ربع پهلوی و تمجید و تقدیر از وی بوده است.

 


دلالی که در دوران فتنه بازداشت شد و ممنوع الفعالیت نیز هست، این روزها مدام در باشگاه پرهوادار تهرانی دیده می شود.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک دلال که در جریان فتنه بازداشت شد، در تمرین تیم پرهوادار پایتخت دیده می شد. این شخص که رسما از سوی فدراسیون ممنوع الفعالیت است، همه کاره سرمربی است که خود شائبه برانگیز است.
این شخص که در هفته های گذشته در تمرین این تیم دیده می شد، با برخورد برخی مقامات مسئول مواجه شد و همین فشار موجب شد تا کمی از این تیم دور شود؛ اما اتفاقی در روزهای اخیر روی داده که حیرت بسیاری را موجب شده است.
این دلال این روزها به محل باشگاه می رود و عملا آنجا را به دفتر کار خود تبدیل کرده است. چه چیزی موجب می شود تا این شخص که به دلیل تخلف در فوتبال ممنوع الفعالیت است، چنین دارای دامنه اثرگذاری بر باشگاهی با این میزان محبوبیت باشد، نشان دهنده پشت پرده و ماهیت اتفاقات این رشته است.
اما ابهام اصلی در نوع رابطه سرمربی و مدیرعامل باشگاه با چنین شخصی است که با وجود منع رسمی برخی مراکز نظارتی، همچنان به همکاری ادامه داده و حاضر به حذف چنین شخصی با سوابق سیاه نیستند. به راستی، چه واقعیتی فرای این اتفاقات وجود دارد و عامل وصل این اشخاص چیست؟

 

 

نظرات() 
Can better posture make you taller?
شنبه 18 شهریور 1396 03:08 ب.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading?

I'm trying to figure out if its a problem
on my end or if it's the blog. Any responses would be greatly appreciated.
reza
سه شنبه 20 تیر 1391 05:20 ب.ظ
سلام دوست عزیز.وبلاگ با آینده ای داری

آیا می خواهی بازدید وبلاگت را افزایش بدی ؟

آیا می خواهید رتبه های نخست موتور جستجوگر گوگل شوید؟

پیشنهاد ما را قبول کنید و از لینک باکس هوشمند وطن باکس استفاده کنید.

آیا می دانید لینک باکس چگونه باعث افزایش بازدید شما می شود ؟

آیا با نحوه کار لینک باکس ها آشنایی دارید ؟

به امید موفقیت وب های پارسی

http://vatanbox.blogfa.com
سامانه پیام کوتاه ویژه
سه شنبه 20 تیر 1391 05:13 ب.ظ
سلام

وبلاگ خوبی دارید.

سامانه پیام کوتاه شارژ اولیه رایگان تخفیف ویژه

ماه شعبان فقط 4000 تومان تحویل بصورت

آنلاین و لحظه ای :: فرصت را از دست ندهید !

امکانات هم می توانید اینجا ببینید :

http://sms-ir.com/blog/امکانات-اسکارت.html/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :