تبلیغات
شاخص ها - .

شاخص ها

چهارشنبه 15 شهریور 1391

.

نویسنده: mah   

اخبار مربوط به جیگر را اینجا به اشتراك بگذارید + تصاویر
در اوج حضور سران 120 كشور دنیا شامل دو سوم جمعیت جهان در تهران و برگزاری موفق اجلاس عدم تعهد درایران، BBC كه همچون سران رژیم صهیونیستی از عصبانیت كنترل خود را از دست داده بود خبر یك خود را به یك تیتر دروغ و مضحك اختصاص داد.جیگر شخصیت عروسكی ایران ممنوع التصویر شد.

به گزارش صراط، حركت عجیب و البته قابل پیش بینی بی بی سی فارسی (قابل پیش بینی از این جهت كه تلویزیون وابسته به خاندان سلطنتی در زمان‌هایی كه دستش به هیچ جایی بند نیست دست به دامن مواردی می‌شود كه موجبات تمسخر و البته تعجب دیگران را فراهم می‌آورد) در ممنوع التصویر كردن شخصیت جیگر در برنامه پر طرفدار كلاه قرمزی كه در ایام مناسبتی سال پخش می‌شود باعث شد انتقادات و تمسخر گسترده كاربران داخلی و خارجی به سمت مدیران شبكه بی بی سی فارسی نشانه رود.

هنوز ساعتی از انتشار خبر سراسر دروغ بنگاه وابسته به بهائیان نگذشته بود كه پیامك‌های زیادی بین مشتركان تلفن همراه رد و بدل شد. آری بی بی سی فارسی در مورد جیگر به پیامك جوك ایرانیان تبدیل شد.

مشتركان ضمن به سخره گرفتن دست اندركاران تلویزیون بی بی سی فارسی در پیامك‌های خود خبر از پیوستن جیگر به تیم خبری بی بی سی فارسی می دادند.

اما در این میان سایت‌ها و وبلاگ‌ها هم بیكار نبودند و با قرار دادن كاریكاتور و مطالب طنز بر روی خروجی خود شبكه وابسته به ملكه را بیش از پیش مورد تمسخر قرار می‌دادند.

در یكی از موارد وبلاگی با طرح سوال 4 گزینه‌ای نوشت:

جیگر در بی بی سی؟

۴ - به نظر شما در صورت تایید خبر ممنوع التصویر شدن "جیگر" آینده وی چگونه رقم می خورد؟!
الف . می رفت از شهر، به روستایی، آنجا که دارد، آب و هوایی(!) و سپس در آنجا با  "پاریکال" ازدواج می کرد و تا آخر عمر به خوبی و خوشی در طویله ای (به همراه چند کره خر)زندگی می کرد!
ب. هر طور شده خودش را به آنطرف آب ها می رساند و در مستندهای "نشنال جئوگرافیک" نقش "خر" رابازی می کرد!
ج. او نیز به مانند "ز.امیر ابراهیمی" به بی بی سی فارسی دعوت شده و خبرنگار این شبکه می شد!
د. افسردگی می گرفت و خودش را از یک دره به پایین پرتاب می کرد و سپس از گوشتش در رستوران‌های غیرمجاز استفاده می‌شد .

 

در نمونه‌ای دیگر و در سری كاریكاتورها، طرح‌ها و عكس‌های منتشر شده در سطح فضای مجازی كاریكاتوری با این مضمون كه جیگر به بی بی سی نقل مكان كرده و عنوان می‌كند كه هر خری را به این شبكه راه نمی‌دهند منتشر شد كه با استقبال زیاد مخاطبان مواجه شد.

برخی جیگر را نجات غریق بی بی سی می‌دانستند و برخی هم عنوان می‌كردند بی بی سی بعد از پائین بردن تابلو یكی از سران فتنه، تابلو جیگر را بالا برده است.

 

البته تیترهای خبری پس از این بی بی سی فارسی هم كه پس از این روی خروجی خواهند رفت بسیار جالب توجه بود، برخی كاربران اینترنتی در مطلبی كه جای خود را در پیامك‌ها هم باز كرد، تیترهای بی بی سی در آینده را اینگونه نوشتند:

تیتر اخبار بی بی سی در روزهای آینده
پس از نگرانی عجیب بی بی سی در مورد جیگر محبوب کلاه قرمزی، سر تیتر اخبار روزهای آینده ی بی بی سی به شرح زیر اعلام شد:
سرتیتر اخبار بی بی سی در روزهای آینده

پشت پرده روابـــط کلاه قرمـــزی و سرونـــاز...
عمو پورنگ به دلیل سرعت غیرمجاز جریمه شد...

خاله نرگس در پاتختی دختردایی اش شرکت نمیکند...حنــــا بر اثر وقوع طوفــان در مزرعـه به شدت مجروح شـد...جودی آبوت نسبت به وضع حقوق بشر در تهران ابراز نگرانی کرد...سوقصد تروریست های ناشناس به خانواده دکتر ارنست ناکام ماند ...!

 

جیگر شخصیت محبوب كلاه قرمزی در دیداری دوستانه با ملكه انگلیس دیدار خواهد كرد...

اعطای نشان سر و دوك به جیگر توسط ملكه انگلیس...

دعوت بی بی سی فارسی از جیگر برای دعوت به همكاری..."فرزانه روستایی" دبیر سابق سرویس بین الملل روزنامه زنجیره‌ای شرق و فتنه‌گر گریخته به سوئد، در مطلبی که در یکی از سایت‌های وابسته به سرویس جاسوسی هلند منتشر کرده است بیش از پیش پرده منافقانه لیدرهای پشت صحنه فتنه را بالازده است.

دیده‌بان: "فرزانه روستایی" روزنامه‌نگار روزنامه‌های زنجیره‌ای و یکی از عناصر فتنه‌گر ساکن سوئد در مطلبی که در یکی از رسانه‌های ضد انقلاب منتشر کرده‌ است به این مطلب اشاره دارد که صوت قرآن "حبیب الله پیمان" را آزار می‌دهد.

"فرزانه روستایی" دبیر سابق سرویس بین الملل روزنامه زنجیره‌ای شرق و فتنه‌گر گریخته به سوئد، در مطلبی که در یکی از سایت‌های وابسته به سرویس جاسوسی هلند منتشر کرده است بیش از پیش پرده منافقانه لیدرهای پشت صحنه فتنه را بالازده است.

وی در این مقاله به این مطلب اذعان می‌کند که شنیدن صوت زیبا و دلنشین قرآن "حبیب‌الله پیمان" را آزار می‌دهد. پیمان، که دبیر کل گروهک غیرقانونی جنبش مسلمانان مبارز است و گرایشات مارکسیستی دارد، استاد و پیر طریق یکی از سران فتنه نیز می‌باشد. ماهیت پلید فتنه‌گران که پیش از این با اغتشاشات در روز عاشورا و کف و سوت زدن حرمت امام حسین(ع) را نگه نداشتند برای مردم آشکار شده بود؛ حال با این قبیل اظهارات نیز بیش از پیش بر کوس رسوایی خود می‌دمند.

حبیب الله پیمان

حبیب‌الله پیمان (دبیر کل گروهک غیر قانونی جنبش مسلمانان مبارز) - عزت‌الله سحابی (عضو گروهک غیر قانونی ملی - مذهبی)

روستایی همچنین در ادامه مطلب خود برای ایجاد جنگ روانی علیه نظام اسلامی و دروغ نشان دادن اعترافات هم‌قطاران خود دست به دامن شگرد پیش پا افتاده گروهک تروریستی منافقین می‌شود. او نظام جمهوری اسلامی را متهم می‌کند که به براندازان مخملی قرص‌های روانگردان داده و آن‌ها را توسط این قرص‌ها به اعترافات تلویزیونی کشانده ‌است.

گفتنی است؛ که این دروغ اولین بار توسط گروهک تروریستی منافقین در دهه 60 پس از اعترافات تلویزیونی احسان طبری مطرح شد و در همان دوران توسط دیگر عناصر ضد انقلاب به سخره گرفته شد.
خبرگزاری فارس: مجتبی ثمره هاشمی در همایش بسیج حامی ولایت خطاب به پدر شهید غلام حسین کبیری از شهدای اغتشاشات پس از انتخابات گفت: این عمل فرزند شما نشان داد که هنوز راه شهادت باز است.

خبرگزاری فارس: از جنجال‌سازی بر سر عاطفه امام تا تقدیر از پدر شهید غلام‌حسین کبیری

* رجانیوز: علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: «حدود یک ماه پیش آقایان الویری و علیرضا بهشتی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافتند و یک فهرست ‏69‏ نفره که فقط حاوی اسامی افراد بود، ارائه کردند.» وی با بیان اینکه ارائه نام بدون ذکر نام پدر و شماره شناسنامه برای بررسی ادعای آن‌ها قابل پیگیری نیست، گفت: «به همین خاطر خواهش کردیم که حداقل نام پدر و شماره شناسنامه این افراد را به کمیته بدهند تا پیگیری کنیم و صحت و سقم آن بر همگان روشن شود و کمیته ویژه مجلس آن را اعلام کند. شاید متجاوز از 20‏ بار، دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این موضوع را پیگیری کرد و من هم مرتب دنبال آن هستم. چند روز پیش این عدد به ‏72‏ نفر افزایش یافت بدون آنکه ما جواب خود را گرفته باشیم.

البته پاسخ ناقصی ارسال شد که باز اکثریت اسامی بدون مشخصات بود. ذکر نام تنها، کار ساده ای است و می توان یک فهرست ‏200 نفره هم تنظیم کرد.» بروجردی با بیان اینکه هدف کمیته ویژه مجلس حقیقت یابی است و ما به این مسئله بسیار حساس هستیم، گفت: «اصرار داریم حتماً اگر این موضوع صحت داشته باشد، افکار عمومی اطلاع یابد. از همین فرصت استفاده و اعلام می کنم منتظر مشخصات کامل ارائه شده به کمیته ویژه مجلس هستیم و صرف شنیدن یک اسم یا یک ادعا به لحاظ حقوقی قابل اتکا نخواهد بود.» وی در پایان افزود: «در این جلسه همچنین اعلام کردیم جلسه دادگاه افراد خاطی مربوط به بازداشتگاه کهریزک و حتی حوادث کوی دانشگاه سریع‌تر برگزار شود تا افکار عمومی بیشتر اطمینان یابد که نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای حق و عدالت رفتار می کند و اگر رفتاری خطا باشد، حتی در چارچوب ساختار دولتی یا حتی نظام قضا بر مبنای قانون با آن‌ها رفتار خواهد شد.»

* خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه در حاشیه برگزاری مراسم تودیع و معارفه وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه هیئت سه نفره قوه قضائیه با کروبی گفت: «کروبی مستنداتی ارائه نکرده بلکه  تنها در این جلسه اسامی به ما داده است و ما نیز در حال بررسی صحت و سقم آن هستیم.»

* روزنامه عربستانی الوطن: فائزه هاشمی گفت: "دیگر اسمی از جمهوریت باقی نمانده است و تنها چیزی که در ایران امروز دیده می‌شود، حکومت اسلامی است که شبیه به دیکتاتوری دینی است."

* روح ا... حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس در جمع خبرنگاران گفت: «آقای هاشمی می‌تواند از آقای احمدی‌نژاد به خاطر مسائل مطرح شده در مناظره تلویزیونی به قوه قضائیه شکایت شخصی کند تا رسیدگی شود.» وی در مورد اظهارات سردار جعفری و اینکه آیا این سخنان به برگرداندن آرامش به جامعه کمک می‌کند یا بیشتر موجب التهاب آفرینی می‌شود، اظهار داشت:«من اعتقادی به آرامشی که بدنه مفسدین دستگیر بشوند و سران آزاد باشند، ندارم. فرمانده سپاه، عضو شورای عالی امنیت ملی است و قطعا اطلاعات و اخباری داشتند که آمدند آنها را مطرح کردند.» وی با بیان اینکه اظهارات سردار جعفری خبرهای مهمی بود که قطعا باید مقامات امنیتی و کسانی‌که مسوول اطلاعات کشور هستند اینها را مد نظر قرار بدهند، اظهار داشت: «معتقدم هرگز آرامشی در کشور بوجود نخواهد آمد وقتی که چشم فتنه باز باشد و اعضای رده دوم و سوم بازداشت شوند.» 

وی در پاسخ به این سئوال که عنوان می‌شود اولین گام‌های تحریک افکار عمومی با اظهارات احمدی‌نژاد علیه هاشمی در برنامه مناظره صدا و سیما برداشته شد، گفت:«این شکایت شخصی می‌خواهد. آقای هاشمی می‌تواند از رییس جمهور به قوه قضائیه شکایت شخصی کند تا رسیدگی شود.» حسینیان در پاسخ به این سئوال که آیا هاشمی شکایت کرده‌ است؟، اظهار داشت: «من بعید می‌دانم ایشان شکایت کرده باشند.» حسینیان با بیان اینکه در جریان انتخابات دو جریان فکری مقابل هم قرار گرفتند و مساله فرد نبود، تصریح کرد:« یک مساله فکری این بود که افرادی در محاکمات آمدند و مسایل انگیزه‌ها و اهداف خود را مطرح می‌کنند و یک جریان فکری که طرفدار نظام و حاکمیت و ثبات نظام بود.» وی با بیان اینکه با این مساله که حرف احمدی‌نژاد این جریانات را به دنبال داشت قبول ندارم تاکید کرد:« اینها از قبل با برنامه تعیین شده به دنبال این مسایل بودند و حتی اگر پیروز هم می‌شدند این مسایل وجود داشت.»

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی در پاسخ به این سئوال که آیا محاکمات و اعترافات افراد در بازداشتگاه ا توجه به اینکه عنوان شده اعترافات تحت فشار بوده، قابل استناد است؟ گفت:«دروغ راحت می‌شود گفت، ادعا راحت می‌شود کرد اما کسانی‌که با کار قوه قضائیه آشنایی داشت باشند می‌دانند که چنین رویکردی محال است که به زور اتفاق بیافتد.» وی در پاسخ  به این سئوال که چرا علی رغم درخواست برخی آقایان با افرادی که آن‌ها را سران می‌نامند بخورد نمی‌شود؟، گفت:«متاسفانه یک نوع محافظه‌کاری در ارکان حکومت وجود دارد که از این اصل اولیه که عدالت باید اجرا شود، برخی طفره می‌روند و وظیفه قانونی خودشان عمل نمی‌کنند.»

* امیدوار رضایی در جمع خبرنگاران در مجلس در پاسخ به سئوالی درباره لزوم محاکمه متخلفان بازداشتگاه کهریزک همراه با سایر متهمان حوادث اخیر اظهار داشت: «چون رهبر معظم انقلاب وارد این قضیه شدند کسانی که به خصوص در قوه قضائیه مسئولیت دارند به جاست که در امر رسیدگی به تخلفات تسریع  کنند.» وی افزود:«کسانی که در هر لباسی به خصوص اگر در لباس دفاع از نظام تخلفی کرده باشند باید همزمان با دادگاه متهمان حوادث بعد از انتخابات دادگاهشان شروع شود و در مسیر عدالت قرار گیرند.»

* پارلمان نیوز: سید محمد خاتمی در دیدار با شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگا‌ه‌ها گفت: «همچنان‌که می‌دانید من همیشه از حکومت سازگار با دین حمایت کرده‌ام و باور دارم که دین ما یعنی اسلام و تشیع با مطالبات و انتظارات روزمان هم می‌تواند سازگار باشد مشروط به آنکه آنرا درست بفهمیم و از ظرفیت‌‌های آن خوب بهره ببریم.» وی تصریح کرد: «برخلاف آنچه این روزها با دروغ و تهمت و کینه‌توزی گفته می‌شود، من همیشه تلاش کرده‌ام تا از حضور دین در عرصه سیاست دفاع کنم و هنوز هم معتقدم چارچوب‌ها و بنیان‌های نظامی که در انقلاب و با هدایت امام به وجود آوردیم درست و راه‌گشاست و باید خطاهایمان و اشکالاتی را که به وجود آمده و ذاتی آن نیست رفع کنیم.»

* ایرنا: مجتبی ثمره هاشمی در همایش بسیج حامی ولایت در شهرری خطاب به پدر شهید غلام حسین کبیری از شهدای اغتشاشات پس از انتخابات گفت: «به شما پدر بزرگوار که چنین فرزندی را تربیت نموده ای تبریک می گوییم. این عمل فرزند شما نشان داد که هنوز راه شهادت باز است.»

وی خاطر نشان کرد:«ما به بسیج ناحیه ری افتخار می کنیم چرا که همیشه پیش قدم و نقش موثری در کنترل اغتشاشات تهران داشتند و تفکر بسیجی کشور را در برابر ظالمان بیمه می کند.»

* سایت خبری نوروز، ارگان اینترنتی حزب مشارکت خبر داد: «ساعاتی پیش چند نفر مرد ناشناس، عاطفه امام فرزند جواد امام عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را با هتاکی و در حالیکه چادر از سر وی کشیده بودند بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل نمودند.»

* بخش خبری 20.30 گزارشی از کهریزک پخش کرد. در این برنامه سردار تشکری رئیس بازرسی کل نیروی انتظامی از مردم عذرخواهی و اعلام کرد که کسانی که این جنایت را رقم زدند نیروهای رسمی ناجا اعم از درجه دار تا سرهنگ بودند. وی متذکر شد که برخی قضات نیز در اعزام متهمان به کهریزک مرتکب تخلف شده اند که پرونده آن در دست بررسی است. وی ادامه داد: «این افراد به این خاطر به کهریزک منتقل شدند که جایی برای نگهداری آن ها نداشتند.» در ادامه  رئیس جدید دادسرای نیروهای مسلح نیز در این گزارش گفت: «شرایط و رفتارهای صورت گرفته عامل مرگ تعدادی از بازداشت شدگان بوده و نه بیماری قبلی یا عللی از این دست.»

* سایت آمریکایی سیاستمداران جهانی: مهدی رضوی از اعضای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در نامه ای به باراک اوباما رییس جمهور آمریکا نوشت: «در حال حاضر، اعضای پادگان اشرف همراه و هماهنگ با معترضان در ایران هستند و شما هم بهتر است که از اعضای پادگان اشرف حمایت کنید.»

منبع:‌کتاب روز شمار 8 ماه نبرد مقدس

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :