تبلیغات
شاخص ها - .

شاخص ها

پنجشنبه 30 شهریور 1391

.

نویسنده: mah   

 

 


درست چند روز مانده به سفر دبیر كل سازمان ملل متحد برای شركت در اجلاس تهران بود كه نامه‌ای با امضا جمعی از فعالان سیاسی خارج از كشور به بان كی مون ارسال شد و در این نامه از او درخواست شده بود تا با سران خائن فتنه در تهران دیدار و گفتگو داشته باشد، نقشه‌ای كه البته هیچ گاه عملی نشد.
  در روزهای منتهی به آغاز اجلاس سران عدم تعهد در تهران بود كه برخی جریانات و گروهك‌های ضد انقلاب و وابسته دست به كار شده و سمپاشی‌های خود را آغاز كردند.

این جریانات و گروهك‌ها كه همچون آمریكایی‌ها و صهیونیست‌ها از متقاعد كردن اقای دبیر كل برای تحریم اجلاس تهران مواجه شده بودند با تنظیم نامه‌ای از بان كی مون خواستند در جریان سفر خود با عوامل اصلی فتنه در داخل دیدار داشته باشد.

چه كسی سناریوی دیدار را كلید زد؟
سناریو سازی برای توجیه این دیدار از فرانسه و از ذهن فردی وابسته به گروهك تروریستی منافقین كلید خورد. اردشیر امیر ارجمند در مصاحبه با ارگان وابسته به سازمان سیا، رادیو فردا، از وضعیت وخیم حال میر حسین موسوی خبر داد.
در پی انتشار این خبر در فضای مجازی بود كه عناصر ضد انقلاب وارد عمل شده و از بان كی مون خواستند در جریان سفر به تهران با میر حسین موسوی دیدار كند.

توطئه‌ای كه نقش بر آب شد
با انتشار این خبر در فضای مجازی، خبرنگاران باشگاه خبرنگاران در تماس با منابع آگاه و مطلع وضعیت حال عمومی موسوی را جویا شدند كه در آن خبر عنوان شده بود: "نامبرده یک عارضه کوچک قدیمی داشته است که با درخواست و تقاضای خانواده‌اش، او برای چکاپ نزد پزشک مورد اشاره و وثوق خانواده برده شده تا آزمایش‌های معمول روی وی انجام شود. آخرین خبرها و کسب اطلاع خبرنگاران حکایت از آن دارند که آزمایش‌های انجام شده روی موسوی نشان داد كه مشكل وی یك عارضه قدیمی است كه با تجویز دارو به صورت عادی قابل بر طرف شدن است و او بدون هیچ مشکلی هم اکنون در منزلش است".

چه كسانی نامه را امضا كرده بودند؟
در نامه اسم 420 نفر به چشم می‌خورد كه به اصطلاح خود را فعال سیاسی می‌نامند و از بان كی مون می‌خواهند در جریان سفر به تهران به دیدار سرکردگان فتنه برود و با انها دیدار و گفتگو داشته باشد.

از نام‌های آشنا در میان امضا كنندگان نامه كه نقشی بسیار پررنگ در جمع آوری امضای اعضا نیز داشت نام لیلی پورزند به چشم می‌آید كه در ذیل همین خبر به روابط او با افراد و بنیادهای برانداز در آمریكا اشاره خواهد شد.

تغییر سناریو دیدار با موسوی و كروبی به سناریو دیدار با خاتمی
هنوز ساعاتی از حضور بان كی مون در تهران نگذشته بود كه خبری با تیتر "تلاش واسطه‌های آمریکایی برای ملاقات محمد خاتمی با دبیرکل سازمان ملل" در سایت‌های خبری منتشر شد. بنا بر اطلاعات به دست آمده جریان ورشکسته فتنه با كمك واسطه‌های آمریكایی وابسته به سازمان ملل در تلاش بودند تا امکان ملاقات خاتمی با دبیرکل سازمان ملل را فراهم نمایند.

نقش لیلی پور زند در این میان چه بود؟
لیلی پورزند فرزند سیامك پورزند و مهر انگیز كار كه نقشی فعال در بنیادهای برانداز آمریكایی دارد از اعضای فعال در بنیاد برانداز كارنگی است.
او كه سابقه فعالیت براندازی در زمان اوج فتنه 88 در كارنامه خود را دارد، در زمینه تدریس اصول براندازی نرم در ایران نیز فعال بوده است.

رابطه بین لیلی پورزند و آلن ایر چیست؟
آلن ایر افسر سازمان جاسوسی آمریكا، سیا، كه هم اكنون در وزارت امور خارجه این كشور مامور است و به عنوان سخنگوی فارسی زبان این وزارت خانه در حال جمع آوری اطلاعات به نفع سازمان جاسوسی امریكا است در سال 1384 در دوره آموزش براندازی نرمی كه در كشور امارات برگزار شد شركت كرده و در آنجا با وی اشنا شد تا همین آشنایی بابی باشد برای ارتباط گیری‌های دیگر پورزند با آلن ایر.


آلن ایر رابط آمریكایی دیدار بان كی مون با سران فتنه!
طبق اخبار موجود، لیلی پورزند پس از جمع آوری امضا برای نامه‌ی خطاب به بان كی مون، همزمان از طریق آلن ایر نیز تلاش می‌كند تا آقای دبیر كل را متقاعد به دیدار با سران فتنه در تهران بكند. الن ایر نیز در ارتباطی كه با جفری فلتمن معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا كه در تهران در كنار دبیر كل سازمان ملل بود از او درخواست می‌كند تا به درخواست خاتمی برای دیدار واكنش مثبت نشان دهد.
 
 
 


فعالیت بنیاد‌ها و موسسات خیریه همیشه به عنوان یکی از راه‌حل‌های گسترش اقدامات خیرخواهانه مورد حمایت دولت‌های مختلف در جمهوری اسلامی بوده است از این رو است که می‌بینیم تعداد بسیار زیادی موسسه خیریه و بنیاد‌های مختلف در حوزه سلامت فعال شده‌اند که در نگاه اول قابل تقدیر است اما این تمام مساله نیست، عدم نظارت مناسب بر این موسسات خود می‌تواند در درازمدت معضلات فراوانی را پیش‌رو قرار دهد.

 


سوء‌استفاده مالی، پولشویی، هزینه آورده‌ها و کمک‌های مردمی و دولتی در محل‌های خارج از اهداف تاسیس، سوء‌استفاده‌های سیاسی و... از جمله آسیب‌هایی است که بعضا می‌تواند دامنگیر چنین مجموعه‌هایی شود. در این بین، هرچه این بنیادها و موسسات خیریه بزرگ‌تر و گسترده‌تر شوند نگرانی‌ها باید بیشتر شود و نظارت دوچندان گردد؛ اما به نظر می‌رسد برخی از این مجموعه‌ها به علت ارتباطات خاص و نفوذ سیاسی از نظارت در امان مانده‌اند یا به علت رویکرد خیریه آنها انگیزه چندانی برای نظارت بر فعالیت‌هایشان وجود ندارد. از جمله مجموعه‌هایی که سال‌هاست در این زمینه مشغول فعالیت است، بنیاد امور بیماری‌های خاص است که در دوره‌های مختلف انتقاداتی را متوجه خود کرده است؛ شاه‌بیت انتقادات به این مجموعه را شفاف نبودن نحوه هزینه‌کرد بودجه تشکیل می‌دهد. عدم شفافیت و نبود گزارشات مالی دقیق از جمله اتهاماتی است که هرازگاهی متوجه این بنیاد بزرگ می‌شود. چندی پیش مدیرعامل كانون هموفیلی ایران در این باره گفت: گزارش مالی بنیاد امور بیماری‌های خاص باید شفاف شود، چرا كه این بنیاد هم از دولت بودجه‌ می‌گیرد و هم كمك‌های مردمی را دارد. احمد قویدل در گفت‌وگو با فارس بیان کرده بود: بنیاد امور بیماری‌های خاص یك نهاد عمومی غیردولتی است و با توجه به اینكه دارای تشكیلات سراسری، مصوبه مجلس و حمایت رسانه‌ای است، آزادی كامل دارد و فرصت‌های زیادی برای جمع‌آوری كمك‌های مردمی فراهم كرده است.


وی افزود: اینكه عملكرد بنیاد چگونه گزارش‌دهی می‌شود باید گفت این گزارش‌ها به هیچ وجه شفاف نیست یعنی گزارش مالی كه بنیاد می‌دهد عمدتا شامل بودجه‌ای‌ است كه دولت برای امور پیوند كلیه در اختیارش قرار داده است در صورتی كه بنیاد امور بیماری‌های خاص به عنوان نهاد عمومی دارای حساب ویژه‌ای است به همین علت دائما از طریق صدا و سیما تبلیغ شده است. همچنین مرجع شناخته شده‌ای است كه به مردم شناسانده شده است. قویدل یادآور شد: ارتباط بنیاد با انجمن‌های حامی بیماران ضعیف است و این انتقاد جدی به بنیاد وارد می‌شود كه حتی آنها تلاش می‌كردند این ارتباط ایجاد هم نشود. او با بیان اینكه باید نگاه اصلاحی به بنیاد داشت، گفت: وزارت بهداشت باید مجموعه‌‌هایی كه با بنیاد امور بیماری‌های خاص ارتباط دارند را تحت نظارت قوی‌تری قرار دهد. مدیرعامل كانون هموفیلی ایران خاطرنشان كرد: از طرفی هم باید در نظر داشت كه بیماران خاص آن قدر كمبود دارند كه در هر جا دچار خدشه شوند یك صدمه‌ای می‌بینند. وی درباره وضعیت فعلی بنیاد امور بیماری‌های خاص تصریح كرد: اساسا بنیاد حوزه عملكردش را انجمن‌ها قرار نداده و ارتباطاتش با انجمن‌های حامی بیماران خاص ضعیف است. قویدل گفت: بنیاد امور بیماری‌های خاص پولی را كه از طرف مردم به دست می‌آورد باید به شکل شفاف گزارش دهد. امروز ثابت شده است که خلأ نظارت جدی وزارت بهداشت و دیگر ارگان‌های نظارتی بر اینگونه بنیاد‌ها می‌تواند علاوه‌بر سوءاستفاده‌های مالی و سیاسی، آسیب‌های جدی به اعتماد عمومی مردم در کمک به موسسات خیریه ایجاد کند که دود آن در نهایت به چشم مستمندان و بیماران نیازمند می‌رود.


«وطن‌امروز» این موضوع را از نهادهای مسؤول پیگیری می‌كند و در آینده گزارش‌هایی را برای تنویر افكار عمومی منتشر خواهد كرد.

 از خصوصیات بارز جنگ روانی در حوزه‌های مختلف این است که صحت و دقت اطلاعاتی که مورد استناد قرار می‌گیرد کم‌اهمیت است. علت اینکه از عبارت «بی‌اهمیت» استفاده نمی‌شود بر این واقعیت استوار است که جنگ روانی نیازمند پایه‌هایی است که در عین سستی باید تحمل مقاومت زمانی در برابر اطلاع‌رسانی حریف را داشته باشند پس لازمه به راه افتادن چنین جنگ با‌دوامی، آمیختگی واقعیت با دروغ است.

از خصوصیات بارز جنگ روانی در حوزه‌های مختلف این است که صحت و دقت اطلاعاتی که مورد استناد قرار می‌گیرد کم‌اهمیت است. علت اینکه از عبارت «بی‌اهمیت» استفاده نمی‌شود بر این واقعیت استوار است که جنگ روانی نیازمند پایه‌هایی است که در عین سستی باید تحمل مقاومت زمانی در برابر اطلاع‌رسانی حریف را داشته باشند پس لازمه به راه افتادن چنین جنگ با‌دوامی، آمیختگی واقعیت با دروغ است.

پروژه رسانه‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای دشمن درباره موضوع به ظاهر ساده اما حساس ارسال پارازیت از سوی ایران بر امواج ماهواره‌ای، ناخواسته از این رو پر‌اهمیت است که مهم‌ترین ابزار شایعه‌ساز دشمنان غربی- صهیونیستی کشورمان در ایام فتنه، اخبار پخش شده کذب یا آمیخته به دروغ با منابع سیاه و خاکستری از همین بنگاه‌های خبرپراکنی بود. خصوصیت شایعه این است که به سرعت همه‌گیر می‌شود اما خنثی‌سازی آن زمان‌بر و دشوار است. پس در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 92 طبیعی است که دشمنان قسم‌خورده نظام دشمنی کنند و از حداکثر تلاش خود و یاران خزیده در پوستین خیرخواهی برای حفظ رسانه‌های شایعه‌ساز بهره برند. عناوین دهان‌پرکنی مثل در راه بودن «سونامی سرطان» در میان ایرانیان به علل پارازیتی نیز از همین دست اطلاعات با منابع ناشناخته است! عجیب آنجاست که چنین گاف غیرعلمی و چه بسا ضد‌علمی توسط یک صاحب پست رسمی با سوء‌استفاده از جایگاه پزشکی و عنوان ایمونولوژیست مطرح می‌شود.


سوال ما از معصومه ابتکار به عنوان یک هم‌صنف این است که اطلاعات ضد‌علمی مضر بودن امواج الکترومغناطیسی در محدوده شهر تهران را از کجا آورده ‌است؟! کدام مقاله علمی تاکید بر چنین موضوعی دارد؟ حتی اگر مقاله علمی یافته‌اند یا احیانا خود ایشان به‌شخصه تحقیقاتی در سطح ملی با موضوع تاثیرات امواج الکترومغناطیس بر سلامت بشر در محدوده‌های تایید شده جهانی انجام داده‌اند، چطور چنین نتایجی را وابسته به «امواج ساطع شده از جمرها» کرده‌اند؟! آیا میان امواج الکترومغناطیس رادیو جمرها و سایر دستگاه‌های تولید امواج از این دست تفاوتی یافته‌اند؟! عبارت در راه بودن «سونامی سرطان» در ایران به علت عوارض سوء‌پارازیتی همان طور که هر پزشکی می‌داند بار حقوقی سنگینی دارد بویژه اینکه از جانب یک مدیر شهری مطرح شود!


البته صفحات یک روزنامه به عنوان رسانه‌ای با رسالت اطلاع‌رسانی، مناسب محاکمه یاوه‌گویان ضد‌ علم که مناصب دولتی به واسطه یک مشکل قانونی تا به حال در اختیار یک اصلاح‌طلب جنبش سبزی شکست‌خورده قرار گرفته، نیست. خواهش ما از مدعی‌العموم محترم این است که خانم دکتر(!) معصومه ابتکار را به نمایندگی از ملتی که به جهت نشر اکاذیب ضد‌علمی ایشان دچار تشویش و اضطراب بی‌مورد شدند به محکمه عدل فراخوانند. سازمان نظام پزشکی نیز موظف است در چنین مواردی که مطرح کردن یک «گمانه» علمی نیز هدف مدعی نبوده بلکه به قطعیت از یک موضوع غیر‌علمی به نام علم با تمسک به روپوش مقدس پزشکی سوء‌استفاده شده، ورود کند و صلاحیت چنین افراد بی‌اخلاقی را مورد بازنگری قرار دهد. بانو ابتکار به علت رافت اسلامی نظام از عواقب اعمال فراقانونی‌شان در ایام فتنه جستند اما لازم است مراجع قانونی به ایشان متذکر شوند «این تو بمیری از نوع قبلی‌ها نیست خواهر!» تا روزی که یک ایرانی شبهه‌ای درباره امواج الکترومغناطیس از هر دسته‌ای داشته باشد این تریبون آمادگی دارد نتایج جدیدترین تحقیقات علمی را روز به روز ارائه دهد. اصلا راه مبارزه در جنگ روانی همین است... اطلاع‌رسانی متقن و علمی بدون جانبداری از گروه یا اندیشه‌ای خاص! مطمئنا اگر روزی اثبات شود امواج الکترومغناطیس از هر نوعی برای سلامت بشر مضر و مخرب است، دولت جمهوری اسلامی اعم از اینکه چه کسی در راس آن باشد بر این موضوع صحه خواهد گذاشت اما توجه به این نکته ضروری است که منابع تولید‌کننده این امواج در اطراف ما بسیار متنوع است.


 دکتر زهرا طباخی

 

نظرات() 
How do I stretch my Achilles tendon?
پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:27 ب.ظ
I am really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into any web browser compatibility issues?
A small number of my blog visitors have complained about my blog not working correctly in Explorer but
looks great in Chrome. Do you have any recommendations to help fix this problem?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :