تبلیغات
شاخص ها - ارتباط ناآرامی های دیروز و بازگشت پدرخوانده فتنه به کشور؟!

شاخص ها

 

"سیرنیوز": برخی جریانات داخلی هم صدا با رسانه های بیگانه بدنبال بزرگنمایی تهدیدات خارجی با هدف ناامن سازی فضای روانی جامعه اند.
به گزارش سیرنیوز ؛ در حالیکه رسانه های بیگانه برای موثر واقع شدن تحریم ها بر اقتصاد ایران بدنبال هیاهوی رسانه ای و بزرگنمایی و تحریف واقعیات هستند، برخی جریانات در داخل نیز می کوشند بر دامنه ی این تبلیغات بیافزایند. به عنوان نمونه طیفی نظیر ملی – مذهبی ها که برای اثبات مخالفت آنها با انقلاب و اسلام کافیست نگاهی به کارنامه تاریخی آنها در جریان توهین به احکام الهی در اوایل انقلاب و کارشکنی هایشان در دوران دفاع مقدس انداخته شود، اخیرا به دنبال ایجاد هراس در جامعه برآمده اند. موضوعی که هدفی جز ایجاد تلاطم و بی ثمر کردن سیاست های اقتصادی دولت در مدیریت بازار و ناکارآمد کردن مکانیزم های اطلاع رسانی دقیق و شفاف نظیر رسانه های عمومی ندارد. به طوریکه محمد ملکی یکی از عناصر این جریان در گفتگوی اخیر خود مدعی شده «من دوست دارم پیامی به هموطنانم بفرستم... از هموطنانم در داخل و خارج کشور می خواهم تا جاییکه در توانشان هست روی این مساله (احتمال بروز درگیری نظامی) کار کنند و مساله را جدی بگیرند... درباره این مساله بحث کنند و این موضوع را به اطلاع دیگران برسانند.... در هر حال این سکوت شکسته شود...» این مسئله گویای آنست که برخی جریانات اپوزیسیون داخلی بی توجه به شرائط حساس کشور، بدنبال دامن زدن به التهاباتی هستند، که نشات گرفته از عملیات روانی دشمن برای درهم ریختن نظم اجتماعی و اتحاد ملی ایرانیان است.

 به گزارش رویداد ، قیمت دلار کهدر بازار تهرانتا 3650 هزار تومان افزایش یافته بود، با سقوطی قابل ملاحظه و نزدیک به 500 تومان در حال افت قیمت شدید و دامنه دار است. تا لحظه انتشار این خبر، قیمت دلار در بازار تا 3260 تومان کاهش یافته است.

 

در همین حال، قیمت یورو نیز از 4720 تومان به 4300 تومان، پوند از 5580 به 5210 تومان و درهم از 950 به 890 تومان کاهش یافته است.

البته از بازار سکه هم خبر می‌رسد که در پی آغاز سقوط قیمت دلار در بازار آزاد تهران، سکه تمام بهار آزادی به یک میلیون و 200 هزار تومان، طرح قدیم به یک میلیون و 190 هزار تومان، نیم سکه به 595 هزار تومان، ربع سکه به 298 هزار تومان و سکه گرمی به 160 هزار تومان کاهش یافته است.

این در حالی است که دیشب قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید به یک میلیون و 345 هزار تومان، طرح قدیم به یک میلیون و 320 هزار تومان، نیم سکه به 650 هزار تومان، ربع سکه به 325 هزار تومان، سکه گرمی به 162 هزار تومان، هر گرم طلای 18 عیار به 132 هزار و 50 تومان و هر اونس طلا در بازار جهانی به 1776.5 دلار رسیده بود.

در همین حال، هر گرم طلای 18 عیار از 132 هزار تومان دیروز به 120 هزار تومان در حال حاضر کاهش یافته است.پیش بینی ها حاکی است که همچنان شکست قیمت کاذب ارز و طلا در بازار ادامه دارد.

 


"سیر نیوز" : سوابق چند دهه انقلاب نشانگر این واقعیت است که رسانه های غربی برای بزرگنمایی برخی موضوعات در ایران تمام تلاش خود را به عمل می آورند و این موضوع در خصوص وقایع امروز شهر تهران نیز صادق است بگونه ای که خود این رسانه ها که کسبه تهران را به برگزاری اعتراضات علیه گرانی ارز و طلا تشویق می کردند اکنون خبر می دهند که ایران برای مسافران خارجی نا امن است.
ماجرا از این قرار است که امروز و در پی انتقاد برخی در بازار تهران نسبت به وضعیت سکه و دلار ، رسانه های خارجی معاند و اصلی ترین سایت هماهنگی و پشتیبانی کننده آنها یعنی سایت " بالاترین " اقدام به تحریک مردم برای ایجاد اغتشاش در بازار و خیابان های تهران کرد. این سایت معاند لحظه به لحظه اخباری عاری از حقیقت و تحت عناوین غیر قابل استناد مانند : مشاهدات یک تهرانی از خیابان های تهران ... ، نظر یک صرافی در خیابان جمهوری .... ، خواسته کسبه بازار تهران ... و خبرهای مشابه را روی سایت خود قرار می داد و سعی می کرد تا اینگونه جلوه دهد که در تهران حرکت های اعتراضی در حال شکل گیری است. و اکنون برخی رسانه های غربی با استناد به همین اخبار مدعی می شوند که ایران ناامن بوده و برای مسافرت مناسب نیست. طی روزهای اخیر و با بالا رفتن قیمت دلار ، سایت های رسانه ای دشمن به ویژه سایت صهیونیستی " بالاترین " که مدیریت آن را " مناشه امیر " سرپرست بخش فارسی رادیو اسراییل بر عهده دارد با انتشار مطالبی به نقل از سایت هایی که مشخصا توسط همین عوامل ایجاد شده اند و در گمنامی بسر می برند تلاش می کنند مردم و کسبه را به اعتراض دعوت کنند. این رسانه ها مدعی شده اند جمعی از افراد در نظر دارند در اعتراض به وضعیت کنونی بازار ارز و طلا فلان روز و در فلان مکان گردآمده و مراتب اعتراض خود را نسبت به این وضعیت اعلام کنند. در ادامه ، این سایت های ضد انقلاب تلاش کرده اند تا دیگران را نیز تشویق به حضور در چنین تجمعاتی کنند. این در حالی است که چنین شگردی همواره از سوی منافقین ، سلطنت طلب ها و دیگر عوامل سرخورده از انقلاب و پناهنده به دامن کشورهای غربی در آنسوی مرزها مورد استفاده قرار گرفته و همیشه نیز با هوشیاری مردم و مسوولان راه به جایی نبرده است. بر همین اساس در شرایط کنونی ، لازمه عبور از مشکلات اقتصادی همدلی و تلاش مشترک مردم و مسوولان ، کنار گذاشتن اختلافات و حفظ هوشیاری نسبت به توطئه های دشمنان است. همچنین با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تلاش برای داشتن اقتصاد مقاومتی در این برهه حساس باید تاکید کرد که شرایط فعلی کشور جنگی تمام عیار در حوزه اقتصادی است و باید برای پیروزی بر دشمن حساب شده و دقیق کار کرد.
 
 

"سیرنیوز": تنها چند روز پس از بازگشت پدرخوانده فتنه گران به کشور ،عده ای از اراذل به شیوه فتنه گران سال ۸۸ به بانکها حمله کردند.

به گزارش سیرنیوز به نقل از عدالت پرس؛ بر اساس اخبار رسیده، ناآرامی های صبح دیروز بازار تهران که از ساعت ۹ صبح با حمله عده ای از اراذل و اوباش به مغازه های حوالی میدان ۱۵ خرداد که حاضر نشده بودند همصدا با بیگانگان مغازه های خود را به حالت تعطیل درآورند، آغاز شد. در جریان این درگیری ها که با ورود ناجا خاتمه یافت تعدادی از مغازه های بازار قدیم تهران دچار خسارت شدند. اندکی بعد دسته های ۱۰الی ۳۰ نفره در حوالی چهار راه استانبول با سر داد شعارهای رکیک و به دست گرفتن چوب و قمه به سمت میدان فردوسی به حرکت درآمدند که پس از درگیری با ناجا و نیروهای بسیج متفرق شده و به سمت چهار راه استقلال در خیابان جمهوری به حرکت درآمدند. نکته حائز اهمیت در جریان این ناآرامی ها تشابهات اقدامات صورت گرفته با درگیری های سال ۸۸ است. به طوریکه پس از اظهار نظر یکی از چهره های سیاسی در باب اینکه این وضع «قابل دوام نیست» و مواضع سخنگوی کاخ سفید که حوادث ایران را « تاثیر مستقیم تحریم ها» دانسته بود، این حوادث به وقوع پیوست. از سوی دیگر اخبار و تحلیل های شاهدان عینی حکایت از مشابهت های رفتاری لیدر های اعتراضات امروز با اغتشاشات فتنه ۸۸ دارد. اغتشاشاتی که مهدی هاشمی به عنوان اصلی ترین متهم سازماندهی آنها ،تنها چند روز است که به تهران بازگشته است. به عنوان مثال لیدر های اعتراضات دیروز با هدف تهییج و تحریک مردم از گوشه و کنار خیابان اقدام به شعار دهی می کردند و سپس با موتور سیکلت موقعیت خود را تغییر می دادند. نکته سومی که در جریان این ناآرامی ها و شباهت های آن با فتنه ۸۸ می توان یاد کرد حمله به مغازه داران متدین و غارت شعب بانکهای دولتی است. مسئله ای که حوادث امروز تهران را بیش از پیش به درگیری های خیابانی تهران در سال ۱۳۸۸ شبیه کرده است. از سوی دیگر آتش زدن سطل های زباله ، سنگ پرانی از بالای ساختمانها و حمل سلاح سرد از دیگر شباهت های امروز با ناآرامی های سال ۸۸ است. بر اساس اظهار شاهدان عینی در جریان ناآرامی های تهران ، حدود ۱۵۰ نفر از اغتشاشگران بازداشت شدند. اوضاع در تهران از عصر دیروز آرام است و کسبه به فعالیت روزانه خود ادامه می دهند.
 
 

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به وضعیت اقتصادی ایران و نوسانات بازار ارز، گفته است که نابسامانی های کنونی و گران شدن موادغذایی نشانه ای است از اینکه جمهوری اسلامی تحت "فشارهای شدید" قرار دارد.

جام سیاسی به نقل از رادیوفردا (radiofarda) ؛

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به وضعیت اقتصادی ایران و نوسانات بازار ارز، گفته است که نابسامانی های کنونی و گران شدن موادغذایی نشانه ای است از اینکه جمهوری اسلامی تحت "فشارهای شدید" قرار دارد.

بر اساس این گزارش، "جی کارنی" افزوده: «همچنان که ما در ۳۶ ساعت گذشته دیده ایم، ... تردیدی نیست که تحریم های إعمال شده علیه ایران تأثیرات فوق العاده منفی بر اقتصاد این کشور گذاشته که مد نظر ما نیز همین بوده است.»

به گفته وی، رئیس جمهور آمریکا و شرکای این کشور بر این باورند که تحریم "رهیافت درستی" است.


رادیو فردا در ادامه به نقل از دکتر احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، اضافه کرد: «ملت ایران از برنامه هسته ای خود دست نخواهید کشید و اگر کسی فکر می کند که می تواند بر ایران فشار بیاورد، قطعا اشتباه کرده و باید در رفتار خود تجدیدنظر کند.»

این منبع خاطرنشان کرد: «رئیس جمهوری ایران می گوید که تحریم ها بر وضعیت ایران اثر گذاشته است، ولی بالا رفتن قیمت دلار در بازار ارز ایران ناشی از یک "جنگ روانی" است.»

 

گفتنی است پیش از سخنگوی کاخ سفید، "ویکتوریا نولاند" سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا نیز مانند همتای خود در کاخ سفید از تأثیرگذاری تحریم ها و افزایش فشار بر مردم ایران اظهار خرسندی کرده بود.

 


خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله بهجت(ره) معتقد است: ولی فقیه باید تمام شئونات امام معصوم به استثنای امامت و آنچه را که مخصوص امام معصوم است، داشته باشد و بدون تشکیلات حکومتی، دشمنان نخواهند گذاشت که حکومت و آئین اسلامی عملی شود.

خبرگزاری فارس: نظر حضرت آیت‌الله بهجت درباره محدوده و اختیارات ولی فقیه

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، حضرت آیت‌الله العظمی بهجت(ره) در کتاب «پرسش‌های شما، پاسخ‌های آیت‌الله بهجت» درباره ولایت فقیه و محدوده اختیارات آن می‌فرماید:

می‌دانیم که دین اسلام آخرین دین، و احکام و قوانین اسلام آخرین مقرراتی است که از ذات مقدس پروردگار وضع شده است، و پیغمبری بعد از خاتم انبیا صلی‌الله علیه و آله نخواهد آمد ‌و کتابی آسمانی بعد از قرآن کریم فرستاده نخواهد شد و باید این کتاب تا قیام قیامت، کتاب قانون بوده و عترت اهل‌بیت پیامبر اکرم علیهم‌السلام، مبیّن آن باشند.

و نیز روشن است که امت محمدی صلی‌الله علیه وآله در زمان حضرت حجت و معصوم حق، هر چند در زندان یا در حال تبعید باشند، می‌توانند وظیفه خود را ولو با مشقت بسیار و تحمل مشکلات فراوان به دست آورند. ولی سخن درباره زمان غیبت کبرای حجت حق است که در این موقعیت نمی‌توان برای مسئله بیش از سه صورت فرض کرد:

1- کتاب خدا و احکام و قوانین دین تعطیل شود؛

2- خود به خود بماند، یعنی خودش وسیله ابقای خود باشد؛

3- نیاز به سرپرست و حاکم و مبیّن دارد که همان ولی امر و مجتهد جامع‌الشرایط است.

فرض اول عقلا و نقلا باطل است، زیرا دین مبین اسلام، آیین خاتم است و تا ختم نسل بشر باید راهنما و آیین امت باشد.

و فرض دوم نیز باطل است، زیرا قانون خود به خود اجرا نمی‌شود و نیاز به شخص و یا اشخاص دارد تا آن را حفظ و به اجرا در آورند.

ناچار باید به فرض سوم قائل باشیم و بگوییم:‌ جامعه مسلمین را باید ولی امر به همت شئونات و ابعاد آن اداره کند.

از سوی دیگر نیز روشن است که جامعه نیاز به تشکیلات فراوان از جمله: ارتش، آموزش و پرورش، دادگستری و ... دارد، لذا باید دست ولی فقیه، در همه شئونات مادی و معنوی، مبیّن، شارح، راهنما و حلال مشکلات باشد.

در نتیجه، ولی فقیه باید تمام شئونات امام معصوم (ع) به استثنای امامت و آنچه را که مخصوص امام معصوم است داشته باشد تا بتواند اسلام را در جامعه پیاده کند ‌وگرنه در صورت عدم وجود تشکیلات حکومتی، دشمنان نخواهند گذاشت که حکومت و آئین اسلامی عملی شود. دلیل دیگر اینکه با استدلال خلف می‌توان گفت: هیچ جامعه و کشوری با هرج و مرج پایدار نمی‌ماند از این رو باید قانون و حاکم و حکومتی در آن حکمفرما باشد و اگر حکومت طاغوت حاکم باشد دین مبین اسلامی باقی نمی‌ماند و این خلاف فرض است چون گفتیم به دلیل عقلی و نقلی باید دین مبین اسلام تا قیام قیامت باقی بماند؛

«وَمَن یَبْتَغِ غَیْرَ الإِسْلاَمِ دِینًا فَلَن یُقْبَلَ مِنْهُ»؛ هر کس دین دیگری غیر از اسلام را بجوید، هرگز از او پذیرفته نمی‌شود.

نظرات() 
mercifulpasseng30.jigsy.com
سه شنبه 24 مرداد 1396 11:32 ق.ظ
Usually I do not read post on blogs, however I would
like to say that this write-up very pressured me to take a look at and
do so! Your writing style has been surprised me.
Thank you, quite great article.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :