تبلیغات
شاخص ها - .

شاخص ها

شنبه 9 دی 1391

.

نویسنده: mah   

 

 


نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش زنان در شکست جریان فتنه و خلق حماسه ۹ دی بی‌بدیل است و اهمیت حماسه ۹ دی و نقش فعال زنان در آن روز برای خنثی کردن فتنه‌های دشمن کمتر از حماسه ۲۲ بهمن نیست.

46567.jpg - 18.47 Kbبه گزارش 598، مهناز بهمنی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس در آستانه یوم الله 9 دی و هفته بصیرت اظهارداشت: حضور زنان در حماسه 9 دی واقعه‌ای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی افزود: پایداری و استقامت زنان مسلمان ایران در راه حفظ ارزشها،باورها و حراست از اعتقادات ستودنی‌است چراکه زنان در طول تاریخ اثبات کرده‌اند که در تمام میدان‌ها اعم از نظامی و فرهنگی کمتر از مردان نبوده‌اند و دلیل بارز بر این ادعا نقش زنان و حضور گسترده آنها در طول 8 سال دفاع مقدس و پشتیبانی آنها از نظام و ولایت فقیه در تمام عرصه‌هاست .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: 9 دی روزی بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است،روزی که ملت سرافراز ایران در تجمع بزرگ و میلیونی خود، استکبار جهانی را به زانو درآوردند و با حرکت خودجوش در دفاع از آرمانها و ارزشهای الهی به خیابانها آمدند و بار دیگر به ولایت، لبیک گفتند.

بهمنی تصریح کرد: نهم دی سال 88 روزی است که از حافظه تاریخی کشورمان پاک نخواهد شد و آن‌روز نمونه حضور بی‌بدیل دیگری از زنان و مردانی بود که برای صیانت از اعتقادات، نظام و ولایت فقیه خود راسخ و با صلابت پا به میدان گذاشتند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زنان همواره در بزنگاه‌های سخت انقلاب و بعد از آن در صحنه حضور داشتند و همراه مردان بودند، در حماسه 9 دی نیز شاهد حجم زیادی از زنان بودیم ، آنها در همه اتفاقات سیاسی و اجتماعی به دلیل بصیرتی که داشتند در ترغیب مردان برای حضور در این جریانات نیز اثرگذاشتند.

وی اضافه کرد: اگر حضور بصیرت‌مندانه زنان در حماسه 9 دی نبود چنین حماسه با شکوهی با این عظمت و زیبایی خلق نمی‌شد.

بهمنی گفت: اینکه بانوان در تمام عرصه های مدیریتی کشور حضور دارند حائز اهمیت بوده و سبب نگاه ویژه‌ای به ایران اسلامی شده است.

نماینده مردم سراب درپایان یادآور شد: حماسه 9 دی واقعه‌ای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی که رسانه‌های جمعی باید با تشریح ابعاد آن از زوایای مختلف بویژه نقش زنان، عظمت آن را به تصویر بکشند و اهمیت بصیرت و هوشیاری دربرابر نیرنگهای دشمن را بیان کنند.

 t1505168.jpg - 27.94 Kb
 
 


235990_943.jpg - 25.03 Kbآنچه امروز دولت و بعضی از نیروهای امنیتی می‌كنند و بعضی از مبلغین خام حرف‌های نابجایی می‌زنند، همه را به حساب رهبری می‌گذارند. الان كار به جایی رسیده كه رئیس دولت آن هم در خارج از كشور و به خبرنگاران خارجی می‌گوید: «هیچ كس در ایران به خاطر من زندانی نیست!»


 حدید نیوز ، آقای هاشمی رفسنجانی كه در انتخابات نهم ریاست جمهوری رقیب دكتر احمدی‌نژاد بود، از نگاه بسیاری نقش تعیین‌كننده‌ای در حوادث سال ۸۸ نیز داشت، به طوری كه اولین جلسه مشترك با حضور ایشان و آقایان سید‌حسن خمینی و موسوی و كروبی نیز ظهر روز شنبه ۲۳ خرداد سال ۸۸ در دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد. آنچه در مناظره‌های انتخابات ریاست‌جمهوری دهم اتفاق افتاد نیز سبب شد هاشمی رفسنجانی بیشتر روی صحنه بیاید و او در تاریخ ۱۹ خرداد ۸۸ نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشت تا مسیر انتخابات را عوض كند اما مردم تصمیم‌شان را گرفته بودند. هاشمی‌رفسنجانی در حوادث بعد از انتخابات و فتنه ۸۸ گاهی سكوت كرد و گاهی سخن گفت. آنچه در ادامه می‌خوانید، مروری بر سخنان آقای هاشمی در موضوعات مختلف فتنه ۸۸ است.

پیش‌بینی اغتشاشات
در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداكثری تحقق یابد؛ كاری كه می‌تواند عامل نجات كشور از خطر و باعث تحكیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نص پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف كنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.
سرچشمه شاید گرفتن به بیل / چو پر شد نشاید گرفتن به پیل.
۱۹ خرداد ۱۳۸۸‌، نامه به رهبری

اولین واكنش پس از مناظره
در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم كه در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوانی وجود داشته و ادعای كذب تماس تلفنی من با یكی از سران عرب و ادعای كارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبا و اتهامات ناروا به جمعی از بزرگان نظام، از جمله جناب آقای ناطق نوری و فرزندان من و بدتر از همه زیرسؤال بردن اقدامات امام راحل را یادآوری و پیشنهاد كردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد .
۱۹ خرداد ۱۳۸۸، نامه به رهبری‌

چه كسی زندانی می‌كند
آنچه امروز دولت و بعضی از نیروهای امنیتی می‌كنند و بعضی از مبلغین خام حرف‌های نابجایی می‌زنند، همه را به حساب رهبری می‌گذارند. الان كار به جایی رسیده كه رئیس دولت آن هم در خارج از كشور و به خبرنگاران خارجی می‌گوید: «هیچ كس در ایران به خاطر من زندانی نیست!» سپاه می‌گوید: «ما كه از خود ایده‌ای نداریم، فقط فرمان می‌بریم!» پس این وسط چه كسی است؟ زندانی برای چه كسی در زندان است؟ دولت كه می‌گوید من نیستم. حتی می‌گوید: من نامه می‌نویسم كه زندانیان را آزاد كنید. سپاه كه می‌گوید: ما فقط فرمان می‌بریم. راست هم می‌گوید، چون نظامی‌های ما فرمانبرند، منتها فرمان را به گونه‌ای كه خودشان می‌خواهند، می‌برند و نه آن گونه كه رهبری و فرمانده می‌خواهند.
۲۴/۰۹/۸۸، سخنرانی در مشهد‌

دلیل نوشتن نامه سرگشاده
دیدم كار بسیار زشتی انجام شد. در مناظره، آقای احمدی‌نژاد حرف‌هایی را زده بود كه غیرواقعی بود. تأسف بیشتر از این بود كه همان حرف‌های دروغ را پایه تبلیغات خویش قرار داد و در اجتماعات از آنها سوءاستفاده می‌‌كرد. انتظار من و همه دلسوزان واقعی نظام این بود كه رهبری عكس‌العمل نشان دهند، چون من تنها نبودم. در آن مناظره شما نوعی ستیز با روحانیت را مشاهده كردید كه به بهانه مخالفت با من و دیگر مدیران ارشد تاریخ انقلاب، همه دستاوردهای گذشته را به حراج گذاشت و اینگونه القا كرد كه روحانیت در اداره جامعه كارایی ندارد. در سالگرد رحلت امام در مرقد به ایشان گفتم حرف‌های ناقص گفته‌اند. ترجیح می‌دهم خودشان اصلاح كنند، وگرنه ناچارم توضیح بدهم. چند روز هم صبر كردم و جوابی ندیدم. پس از آن نامه‌ای تهیه كردم چون باید جواب آن حرف‌ها داده می‌‌شد. می‌‌گویند چرا قبل از انتخابات نامه را دادم. این سؤال دیگر سفسطه است، چون مگر ایشان هدفی غیر از انتخابات در طرح آن مباحث خلاف واقع داشت؟ نامه را تهیه كردم و در آخرین فرصت قبل از انتخابات كه عصر سه‌شنبه بود، برای رهبری فرستادم، چون اگر سه‌شنبه می‌‌دادم، روزنامه‌ها چهارشنبه می‌‌نوشتند و اگر چهارشنبه می‌‌دادم، پنج‌شنبه كسی حق نداشت بنویسد، چون فرصت تبلیغات تمام می‌شد. می‌‌خواستم جواب آن حرف‌ها را بدهم. در كنار آن كارها، در رفت و آمد و اخبار موثق شور و اشتیاق مردم را می‌‌دیدم. از برنامه‌های محافل مجریان انتخابات هم خبر داشتم. به هر حال در همان فرصت باقی‌مانده برای رهبری معظم فرستادم و متأسفانه در آن فاصله دو ساعته باقی مانده، نامه را به ایشان نداده بودند، چون جوابی به من نرسیده بود. در آخرین لحظاتی كه می‌‌خواستم خدمت ایشان بروم، منتشر كردم. وقتی رفتم، ایشان گفتند: داشتم نامه شما را از روی كامپیوتر می‌‌خواندم، یعنی پس از اینكه پخش شده بود هم، هنوز متن اصلی را به ایشان نداده بودند. پرسیدم از نظر شما چگونه بود؟ گفتند: از لحاظ محتوا هیچ ملاحظه‌ای ندارم و فقط یك نكته دارم كه آقای احمدی‌نژاد شخص شما را به فساد متهم نكرد و درباره بچه‌های شما گفت. گفتم: فضا به‌گونه‌ای بود كه اگرچه از من اسم نبرد، اما همه چیز متوجه من شد. ایشان گفتند: واقعاً هیچ ملاحظه‌ای روی نامه ندارم، ولی اگر جای شما بودم، بعد از انتخابات منتشر می‌‌كردم. گفتم: خواست خدا بود كه شما تا قبل از انتشار نبینید، چون اگر می‌‌خواندید و به من می‌‌گفتید، منتشر نمی‌كردم و این مناسب نبود، چون اگر بعد از انتخابات منتشر می‌‌كردم دو حالت داشت: اگر آقای احمدی‌نژاد شكست بخورد كه درست نیست با ایشان درگیر شوم، چون اخلاقاً كار درستی نیست. اگر هم پیروز شود كه اصلاً درست نیست با منتخب مردم درگیر شوم و جشن انتخابات را در كام مردم تلخ كنم.
خرداد ۸۹، گفت‌وگو با نشریه مدیریت ارتباطات

دلیل سكوت در حوادث بعد از انتخابات
باید بگویم كه موضع من از اول انقلاب و حتی پیش از انقلاب و در مبارزه روشن بود. همیشه با افراط و تفریط مخالف بودم. راه عقلانی، معتدل و عرفی مقبول را راه درست تشخیص می‌دادم كه مستند به آیات قرآن و ادله بود. در تمام این دوران هم در هر شرایطی نوعی افراط در مقابل من بود، البته انسان نمی‌تواند توقع داشته باشد كه همه سلیقه‌ها در همه جا او را می‌پذیرند. باید بگویم به آن معنا ساكت نیستم. شرایط كشور به گونه‌ای نیست كه من در سخنرانی‌های عمومی مسائل را به صورت صریح مطرح كنم. می‌دانید كه همیشه با صراحت حرف می‌زدم، اما الان شرایطی است كه هر حرفی را كه در جهت خودشان نباشد، تحمل نمی‌كنند. عكس‌العمل‌ها هم به گونه‌ای است كه مفسده دارد. گاهی خود انسان دچار زحمت می‌شود كه اهمیتی ندارد ولی گاهی از حرف‌ها مفسده‌ای برای جامعه بیرون می‌آید.
۲۴/۰۹/۸۸، سخنرانی در مشهد‌

نظر نهایی درباره انتخابات و شبهه تقلب
به هر دلیل در آن خطبه هیچ نظری درباره انتخابات ریاست جمهوری ندادم و همین الان در بین شما هم قضاوت نمی‌كنم، چون تحمل نمی‌كنند. در آن خطبه نگفتم كه انتخابات درست بود یا باطل بود، گفتم: به هر دلیل برای بخش مهمی از جامعه تردید پیدا شد. این حالت كه منكر ندارد. بعضی‌ها گفتند: چرا در خطبه سخن از بذر تردید كردید؟! مطمئناً چند میلیون جمعیت كه به خیابان‌ها می‌آمدند و تظاهرات می‌كردند، یقین داشتند و من سخن از تردید كرده بودم. گفتم: گروهی از مردم با تردیدی كه پیدا كردند، معترض شدند. راه درست این بود كه تردید مردم را برطرف كنیم و جواب قانع‌كننده بدهیم. راه آن هم روشن است كه چگونه می‌توان عمل كرد، بنابراین راه‌حل دادم. از آن تاریخ كه درگیری‌ها شدید و خونین و بازداشت‌ها زیاد شده بود، باتجربه ۵۰ ساله‌ام در مبارزه و اداره كشور گفتم: اولاً زندانی‌ها را آزاد كنید، ثانیاً از كسانی كه آسیب دیدند، دلجویی كنیم، ثالثاً همه تعهد كنند تابع قانون باشند.
۲۴/۰۹/۸۸، سخنرانی در مشهد‌

‌طرفین دعوا پس از انتخابات
حكومت همه چیز را در دست دارد، پول، نیرو و رسانه دارد و بالاخره كسانی را دارد كه در مواقع لزوم در خیابان‌ها جمع شوند. بسیج و سپاه را هم دارد، در آن طرف هم عده زیادی از مردم هستند. دانشجو، دانش‌آموز، استاد، معلم، مدیر، كارگر، كاسب، زن و مرد و... كه بعضی‌ها ساكت و بعضی‌ها فعال هستند. این گونه كه به جایی نمی‌رسیم.
۲۴/۰۹/۸۸، سخنرانی در مشهد‌

حضور خانم‌ها در اغتشاشات
خانم‌ها كه تا به حال در منازل بودند و میدان مبارزه نداشتند، امروز دارند اكثریت دانشگاه‌ها را می‌گیرند. اینها كه به دانشگاه آمدند، خیلی راحت‌تر و آزادتر مبارزه می‌كنند، چون مسئولیت‌هایی را كه آقایان دارند، در زندگی خود كمتر دارند. مراعات آنها هم از طرف نیروهای امنیتی بیشتر است، چون هیچ كس - جز عده‌ای خیلی افراطی - در جامعه ما حاضر نیست با خانم‌ها با خشونت رفتار كند.
۲۴/۰۹/۸۸، سخنرانی در مشهد‌

چرا مهدی هاشمی به ایران باز نمیگردد
یكی از آقایان درباره سفر خارج مهدی پرسید كه چرا نمیآید؟ خیال مهدی از پروندههایش راحت راحت است. بارها در این مسائل به مراكز مسئول جواب داد. در جریان استات اویل مجلس وارد شد و پس از تحقیق و تفحص اعلام كرد كه ایشان مبراست. وزارت اطلاعات دو سال كاركرد و گزارش داد كه مبراست. وزارت نفت یك تیم را مشخص كرد و من از رهبری خواهش كردم برادر ایشان هم عضو آن تیم باشد تا همه شرایط را به ایشان بگوید كه آن تیم گزارش داد ما دلیلی برای این اتهام ندیدیم. در داخل شركت نروژی استات اویل خلافی اتفاق افتاد و پولی بین چند نفر رد و بدل شد و آنها با سیاسیكاری مسائل خودشان را حل كردند و مسئله را داخل ایران انداختند كه اسرائیل پشت قضیه بود، حتی بسیج دانشجویی - به اعتراف روزنامه جوان كه با ضدیت هم عمل میكند - در این مورد به دادستان كل كشور شكایت كرد و دادستان به محكمه كاركنان دولت ارجاع داد كه پس از بررسی اسناد گفتند: «هیچ دلیلی نمیبینیم و حكم تبرئه دادند» ولی گروهی رها نمیكنند و همیشه این مسئله را مطرح میكنند. من مطمئنم مهدی در این انتخابات در هیچ بخشی دخالت نداشت، جز در مسئله كمیته صیانت از آرا، آنها نگران بودند و او در مجلس خبرگان در این زمینه كار كرده بود، تجربه خود را در اختیار آنان گذاشت. نه پولی دارد و نه به كسی پول داد. گفتند: او پول داده تا افرادی در اغتشاشات شركت كنند، در حالی كه از این كارها بیزار است.
۲۴/۰۹/۸۸، سخنرانی در مشهد

تردید در انتخابات
چرا اینطور شد آنچه من میفهمم و راهحل از توی آن میخواهم درآورم، این است كه اواخر دوران تبلیغات ما دچار تردید شدیم، یعنی یك عده افرادی پیدا شدند تردید كردند و بذر تردید حالا به هر دلیل یا تبلیغات نادرست یا عمل نادرست صدا و سیما یا چیزهای دیگر باعث شد در ذهن مردم پیش بیاید. ما تردید را بدترین مصیبت میدانیم. این تردید مثل خوره افتاد به جان ملت ما، البته دو جریان هستند؛ یك جریان كه تردید ندارند و قاطع هم ایستادهاند و دارند كار خودشان را میكنند و یك عده هستند كه آنها هم كم نیستند و بخش زیادی از مردم فهیم كشور ما عالم كشور ما هستند و میگویند كه ما تردید داریم و برای رفع تردید اینها باید كار كنیم. امروز الان تلخ است، یعنی شرایطی كه بعد از اعلام نتایج انتخابات (ریاست جمهوری) پیش آمد، دوران تلخی است و من فكر نمیكنم هیچكس از همه جریانات همه دلشان نمیخواست اینطوری شود و الان همه ضرر كردیم كه چرا اینطور باید بشود؟
۲۶ تیر ۱۳۸۸، خطبه نماز جمعه

سفرهای خارجی مهدی هاشمی
ما در دانشگاه آزاد اسلامی شش واحد در خارج از كشور داریم كه همه آنها مشكل دارند. باید كسی می‌رفت و رسیدگی می‌كرد. از لندن شروع كردیم و به لبنان رفتیم كه باید توسعه پیدا كند. واحد دوبی مشكلات خاصی دارد. در زنگبار زمین دادند كه هنوز نتوانستیم شروع كنیم. در ارمنستان و تاجیكستان هم واحد داریم. باید رسیدگی می‌كرد كه رفت. دلش می‌خواهد بیاید و من می‌گویم اول كارهایت را تمام كن و انجام بده و بعد بیا. از این طرف هم مرتب تهمت می‌زنند كه او هم همیشه جواب می‌دهد. جالب این است كه هیچ كسی از هیچ دادگاهی او را احضار نكرده است. او به دادستان نوشت كه نه احضاریه دادید و نه از من خواستید كه به دادگاه بیایم. تا به حال هیچ مقام امنیتی یا قضایی احضار نكرده است. از روزی كه رفت، این حرف‌ها را می‌زنند و هر وقت لازم باشد، كارش را ناتمام می‌گذارد و می‌آید، البته در شرایطی كه در آنجا بود، گفتم: الان كه كار اجرایی آنچنانی نداری و وقت تو ضایع می‌شود، چون در حال تحصیل در مقطع دكتراست، بناست رساله‌اش را در یكی از دانشگاه‌های خارج بگذراند، البته لازم نیست دائم بماند و می‌تواند رفت و آمد كند.
۲۴/۰۹/۸۸، سخنرانی در مشهد‌

دستگیری فائزه هاشمی در روز ۳۰ خرداد
او برای خوردن ساندویچ به خیابان آزادی رفته بود

هتك حرمت به عكس امام در روز ۱۶ آذر ۸۸ در دانشگاه تهران
اهانت به تصویر مبارك امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب از سوی هر كس و با هر هدفی كه انجام یافته عملی ناروا و زیان‌بخش و سزاوار تقبیح است.

مواردی كه آقای هاشمی موضع‌گیری علنی نداشت
واكنش به اظهارات عفت مرعشی درباره تقلب
اغتشاشات پس از انتخابات از ۲۳ خرداد تا ۳۰ خرداد
واكنش به خطبه‌های نماز جمعه رهبر انقلاب در ۲۹ خرداد ۱۳۸۸
شعار نه غزه نه لبنان در راهپیمایی روز قدس
هتك حرمت عاشورا
حضور فائزه هاشمی در میان حرمت‌شكنان روز عاشورا
واكنش به صدور حكم بازداشت مهدی هاشمی
نامه‌های مهدی كروبی درباره دروغ تجاوز در زندان‌ها
نامه محسن كدیور درباره صلاحیت مجلس خبرگان رهبری

پاسخ به آیت‌الله یزدی
درمورد سخنان اخیر آقای یزدی همانگونه كه قبلاً هم گفتم جوابم تاكنون به سخنان توأم با عصبانیت و غرض‌آلود ایشان سلام بوده است، ولی با صحبت‌های دیروز ایشان و اطلاعات رسیده، این بار بوی توطئه به مشام می‌رسد و درباره مسائل ایشان در زمان امام راحل و درجلسه انتخاب رهبری بعد از ارتحال امام و درقوه قضائیه به صورت كتبی مطالبی را گوشزد خواهم كرد.
ششم بهمن ۱۳۸۸ دیدار با جمعی از استادان علوم سیاسی دانشگاه‌های قم

واكنش به ابطال وقف دانشگاه آزاد‌
چهار مجتهد عضو هیئت مؤسس (دانشگاه آزاد) یعنی حضرات آیات و حجج‌اسلام والمسلمین موسوی اردبیلی، هاشمی رفسنجانی، سید‌حسن خمینی، قمی و همچنین آیت‌الله بجنوردی به‌عنوان ناظر، بر شرعی بودن وقف صحه گذاشتند. فكر نمی‌كنم خداوند اجازه بدهد هیچكس بتواند این وقف را به هم بزند و اگر كسی بتواند به هم بزند، خدا از او قوی‌تر است و پس می‌گیرد یك روزی، ما خیلی موقوفات داریم كه (زمانی) گرفتند، ولی دوباره امروز برگشته است.
ششم مهر ۱۳۸۹ سخنرانی در دانشگاه آزاد بابل

 

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: آمریکا و ایادی این کشور از 20 سال پیش فتنه 88 را در چند مرحله طراحی کرده بودند.

y56y8pc05dwhdbs99k8.jpg - 28.93 Kbبه گزارش مشرق، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی امروز در تجمع بزرگ مردم قم که به مناسبت 9 دی در مدرسه فیضیه قم برگزار شد با اشاره به عوامل به وجود آورنده فتنه 88 ابراز کرد: دشمنان طراحی برای این فتنه را از 20 سال پیش آغاز کرده بودند.

وی افزود: در اوایل انقلاب برخی تمایل داشتند با آمریکا رابطه برقرار کنند و زمانی هم که دولتمردان غربی این وضعیت را مشاهده کردند به فکر افتادند تا اشخاصی را برای اجرای نقشه‌های خود در داخل کشور تربیت کنند.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه در اوایل کار مردم از ماهیت اصلی فتنه آگاه نبودند گفت: پس از هتاکی براندازان و فتنه‌انگیزان به مقدسات دینی، ملت ایران متوجه قصد و نیت اصلی آن‌ها که مقابله با اسلام بود شده و وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: در صدر اسلام هم چند دسته از مردم بودند که شامل کافران، منافقان و افراد بی‌بصیرت می‌شدند؛ برخی افراد که در ظاهر به احکام مقید بودند در دل‌هایشان اعتقادی به این دین الهی احساس نمی‌کردند و منافقان را تشکیل می‌دادند و برخی نیز به دلیل نداشتن بصیرت و دارا بودن از معرفت سطحی از انجام همه دستورات خداوند سرباز می‌زدند که شیطان هم تمام نقشه‌های خود را به وسیله همین افراد اجرا می‌کند و آن‌ها را به راه کفار و منافقان می‌کشاند.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی ایران هم این‌گونه افراد وجود داشتند افزود: بعضی اشخاص حتی با امام خمینی(ره) از پاریس به ایران آمدند اما بعدها که دیدند انقلاب بر اساس هوای نفس آن‌ها پیش نمی‌رود با خارج از کشور ارتباط برقرار کرده و حتی قصد منفجر کردن بیت امام را نیز داشتند اما تنها بسیجیان و ولایت‌مداران واقعی بودند که در صحنه حاضر شده و حماسه‌هایی چون 23 تیر 78 را به وجود آوردند.

استاد برجسته حوزه علمیه عنوان داشت: پس از وقایع مختلف در ایران دشمنان به فکر افتادند با استفاده از همه تجربیات گذشته و آنچه در کشورهای دیگر پیاده کرده بودند توطئه خود را در ایران نیز پیاده سازند هرچند با وجود مردمی شیعه و ولایت‌مدار این کار برای آن‌ها بسیار مشکل بود بنابراین بودجه سنگینی را برای این منظور در نظر گرفته و با هر گروهی وارد مذاکره شدند.

 برخی هنوز نمی‌خواهند توطئه غرب را در فتنه 88 باور کنند

وی اضافه کرد: برخی افراد هنوز هم اتفاقات سال 88 را یک حادثه می‌دانند و نمی‌خواهند دست‌های پنهان آمریکا را در این امر ببینند در حالی که از 20 سال پیش غرب به فکر ایجاد چنین فتنه‌ای بود اما گمان نمی‌کرد مردم ایران چنین عکس‌العملی نشان دهند.

گردهمایی عظیم مردم در 9 دی در تاریخ بی‌نظیر بود

آیت‌الله مصباح یزدی حرکت خودجوش مردم در 9 دی ماه 88 را قابل قیاس با تجمع عمومی ملت در روز ورود امام خمینی(ره) به ایران و نیز تشییع پیکر ایشان دانست و افزود: این سه گردهمایی عظیم در تاریخ جهان کم نظیر و حتی بی‌نظیر است.

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی تصریح کرد: پیام ملت ایران در 9 دی ماه این بود که تا آخر بر سر عهد و پیمان خود با امام و رهبری ایستاده‌اند و هرگونه مشکل مانند جنگ، تحریم و گرانی را تحمل خواهند کرد اما دست از آرمان‌های ارزشمندشان برنخواهند داشت.

وی بیان داشت: خروش ملت ایران در 9 دی ماه 88 چشم دشمنان را کور کرد و برای همیشه آنان را از خیال‌های شیطانی و براندازانه ناامید ساخت.

نظرات() 
roberto7martinez37.snack.ws
سه شنبه 24 مرداد 1396 10:57 ق.ظ
Hello all, here every one is sharing such experience,
so it's nice to read this website, and I used to pay a visit this blog daily.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :